Son Konu

Genel ve Meslek Lisesi Kayıt Tarihleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imagesgenelvemesleklisesikayittarihleri5af9a6d32c1ba

Genel ve Meslek Lisesi Kayıtları 1331 Ağustos Tarihleri Arasında Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Omer Dincer, okul kayıt bolgesinin ve oğrenci kontenjan tespitlerinin daha sağlıklı yapılabilmesi icin bir genelge yayımladı

Bu kapsamda, oğrencilerin tercihleri doğrultusunda ikamet adreslerine en yakın genel liseler, meslek liseleri, cok programlı liseler veya mesleki ve teknik eğitim merkezlerine yerleştirilmeleri sağlanacak Okullar, İlilce milli eğitim mudurluklerinde il milli eğitim mudur yardımcısışube muduru başkanlığında kurulacak Oğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca belirlenen kontenjanlarını http:eokulmebgovtr internet adresinden programa kaydedecek

Okullara kesin kayıt işlemleri okul mudurluklerince 714 Eylulde tamamlanacak

Aday kayıtlarının genel lise ve meslek lisesi mudurluklerince 1331 Ağustos tarihlerinde yapılacağı belirtilen genelgede, kayıt sırasında şunlara dikkat edilmesi istendi:

“Okul mudurlukleri, kendilerine başvuran oğrencilerin kimlik, adres bilgilerini eokul sisteminden, TC kimlik numarası ve ilkoğretim oğrenci numarasıyla girerek sorgulayıp kontrol edecek Genel liselere aday kayıt işlemleri genel lise mudurluklerince, meslek lisesi aday kayıt işlemleri meslek lisesi mudurluklerince yapılacak Genel liselere aday kayıtlarında bolge ve ikametgah adresi esas alınacak Genel liseye kayıt olacak adayın ikameti, oğrenci yerleştirme komisyonlarınca belirlenmiş olan okulun bolgesi sınırları icerisinde ise kaydı yapılacak Meslek liselerine kayıtlarda bolge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapılacak Adaylar hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak

Üst Alt