Son Konu

Liselere de E-Kayıt Sistemi Geliyor

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imagesliseleredeekayitsistemigeliyor5af9a75856213

Sınavsız oğrenci alan liselere yeni oğrenci kayıtları da ilkokullar gibi ekayıt sistemiyle elektronik ortamda yapılacakGenel liselere aday kayıtlarında bolge ve ikametgah adresi esas alınacak

Oğrenci ve velilerden kayıt sırasında hicbir surette kayıt parası veya bağış adı altında para alınmayacak, gereksiz belge istenilmeyecek Milli Eğitim Bakanı Omer Dincer imzasıyla yayımlanan genelgeyle ulaşım sebebiyle zaman ve mali yonden oluşacak kayıplarda tasarruf sağlanması, oğrencilerin sosyal, kulturel ve sportif etkinliklere daha fazla zaman ayırmaları ve eğitimoğretim kalitesinin yukseltilmesi amaclanıyor

Bu kapsamda, oğrencilerin tercihleri doğrultusunda ikamet adreslerine en yakın genel liseler, meslek liseleri, cok programlı liseler veya mesleki ve teknik eğitim merkezlerine yerleştirilmeleri sağlanacak

ALINTI

Aday kayıtlarının genel lise ve meslek lisesi mudurluklerince 1331 Ağustos tarihlerinde yapılacağı belirtilen genelgeye gore genel liselere aday kayıtlarında bolge ve ikametgah adresi esas alınacak

Genel liseye kayıt olacak adayın ikameti, okulun bolgesi sınırları icerisinde ise kaydı yapılacak

Meslek liselerine kayıtlarda bolge sınırlaması olmaksızın 10 okul tercihi yapılacak

Adaylar hem genel liseye hem meslek lisesine kayıt yaptıramayacak

Aday kayıtlarının tamamlanmasının ardından kayıt listeleri, en gec 7 Eylulde http:wwwmebgovtr internet adresinden ilan edilecek

Kesin kayıt işlemleri okul mudurluklerince 714 Eylulde tamamlanacak

Mazeretleri nedeniyle 1331 Ağustos tarihleri arasında aday kayıtlarını yaptıramayanların mağdur olmamaları icin kayıt ve yerleştirme işlemleri surdurulecek

Üst Alt