Son Konu

Giresun'da öldürülen Sıla'nın katili cinayeti işlediğini kabul etti

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Giresun'da bayan cinayetinin yaşandığı olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

16 Şubat tarihinde yaşanan olayda, 21 yaşındaki Hüseyin Can Gökçek 16 yaşındaki eski nişanlısı Sıla Şentürk'ün meskenine geldi.

Burada yaşanan tartışmanın akabinde Gökçek, mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile genç kızın boğazını kesti.

Olay günü bıçaklanan genç kız kanlar içinde yere yığılırken saldırgan ise olay yerinden kaçtı.

Hayatını kaybetti

Evdeki dehşet anlarına şahit olan işitme ve konuşma engelli babaanne, zahmetle durumu komşularına tabir edip, yardım istedi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları genç kızın hayatını kaybettiğini belirledi.

Polis grupları ise olaydan sonra kaçmaya çalışırken yakalanan Gökçek'i gözaltına aldı.

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan saldırganla ilgili ikinci duruşma görüldü.

sila_nin_katili_cinayeti_kabul_ediyorum_34664.jpg

Ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açıldı

Sıla Şentürk'ü daha evvel kaçıran ve 'cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma' suçlamasıyla yargılanması süren Hüseyin Can Gökçek hakkında, 'tasarlayarak ve canavarca hisle çocuğu taammüden öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Gökçek, duruşmaya tutuklu bulunduğu Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Duruşmada Sıla Şentürk'ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk ile babaanne Hatice Şentürk ile taraf avukatları hazır bulundu.

sila_nin_katili_cinayeti_kabul_ediyorum_22154.jpg

"Cinayeti kabul ediyorum"

Sanık Hüseyin Can Gökçek, mahkemedeki savunmasında, olay günü bir arada kaçmak için anlaştıklarını öne sürdüğü Sıla Şentürk'ün meskenine gittiğini söyleyerek, "Olay günü birlikte kaçmak için meskene gittim. Meskende Sıla ile babaannesi vardı. Babaanneden habersiz meskene girip, Sıla ile konuşmaya başladık. Beni oburu ile aldattığını söyleyip, garipçe hareketlerle bana saldırmak istedi sonra sakinleşti. Daha sonra ailevi değerlerime küfredince öfkelendim. Sıla’nın elinde bıçaklar vardı. Bıçakları gösterip, tehditler savurdu. Bana saldıracağı sırada elini tutarak bıçağı aldım. Sonra neler yaşandı hatırlamıyorum. Ankara’ya gidip teslim olacaktım ama havalimanında bir bayan polise durumu anlatarak teslim oldum. Cinayeti kabul ediyorum" dedi.

"Torunun kelamını tutumadı deyip kaçtı"

Duruşmada, şahit olarak dinlenen babaanne Hatice Şentürk ise "Eve nasıl girdiğini görmedim. Yukarı çıktım, yerde yatıyordu. Kapının gerisinde gördüğüm sanık, 'Torunun kelamını tutmadı' deyip kaçtı. Daha sonra dışarı çıkıp yardım istedim" dedi.

Ertelendi

DHA'nın transferine nazaran; duruşma beyanların akabinde 29 Kasım'a ertelendi.

sila_nin_katili_cinayeti_kabul_ediyorum_99135.jpg

sila_nin_katili_cinayeti_kabul_ediyorum_23912.jpg

Üst Alt