Son Konu

Görsellerde Arka Plan Silme Nasıl Yapılır? Öneri Programlar

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Hazırladığımız bir sunumda yahut özel dizaynlarda art planı olmayan PNG formatı fotoğraf kullanabilmek için sıkıntı usullere muhtaçlığımız yok. Photoshop üzere özel programlar kullanarak, dakikalarımızı tahminen de saatlerimizi alabilecek arka plan silme sürecini artık tek bir tuşla yapabilmek mümkün. Bilhassa yetiştirmeniz gereken projelerde hayatınızı kurtaracak art plan silme araçlarını bir ortaya getirdik.

PNG formatını günlük hayatında sıklıkla kullanan görüntü editörleri yahut dizayncılar, vakit zaman png formatında görsel bulmakta ziyadesiyle zorlanıyor. Bununla birlikte, şayet kendinize özel bir WhatsApp stickeri hazırlamak istiyorsanız bile, fotoğrafınızı PNG formatına dönüştürerek daha kaliteli stickerlar hazırlamak mümkün. Pekala görsellerde kolaylıkla arka plan silme nasıl yapılır? Tüm ayrıntılarıyla birlikte anlattık.

Görsellerde art plan silme süreci nasıl yapılır?

PNG formatı nedir?

Görsellerde art plan silme nasıl yapılır?

Yöntem #1: Remove.bg ile görsellerde art plan silme

Yöntem #2: Adobe Express ile görsellerde art plan silme

Yöntem #3: Pixlr ile art planda görsel silme

Yöntem #4: Zyro ile görsellerde art plan silme

Yöntem #5: Depositphotos ile görsellerde art plan silme

Yöntem #6: Unscreen ile görüntülerde yahut giflerde art plan silme

Arka plan silme programlarını anlattığımız video

Görsellerde art plan silmeden evvel nelere dikkat edilmeli?

İlk olarak, PNG formatı aslında nedir?

cb811de475767ffa60224720b7d6fee3046b313c.jpeg

PNG formatı, sıkıştırılmış manzaraları kullanılabilmesi için tercih edilen görsel formatlardan bir adedidir. Açılımı Taşınabilir Ağ Grafiği (Portable Network Graphics) olan PNG formatı, günümüzde saydamlık sağlamasıyla birlikte öne çıkmaktadır. GIF formatının yerine geçmesi için üretilen PNG formatı, epeyce ağır olarak tercih edilen bir manzara formatı olmayı başarmıştır. GIF formatının yerine geçmesi için kullanıma sunulmasına karşın, günümüzde GIF formatı yaygın olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Görsellerde art plan silme nasıl yapılır?
  • Yöntem #1: Remove.bg ile art plan silme
  • Yöntem #2: Adobe Express ile art plan silme
  • Yöntem #3: Pixlr.com ile art plan silme
  • Yöntem #4: Zyro ile art plan silme
  • Yöntem #5: Depositphotos ile art plan silme
  • Yöntem #6: Unscreen ile art plan silme
Yöntem #1: Remove.bg ile görsellerde art plan silme

1c5a976623aeca45403cada69787b422cc220a54.jpeg
  • Adım #1: Buradan web sitesine gidin
  • Adım #2: Sitenin tam ortasına pozisyonlandırılmış Upload Image butonuna tıklayın
  • Adım #3: Art planını kaldırmak istediğiniz görseli seçin ve aç butonuna tıklayın
  • Adım #4: Programın PNG fotoğrafınızı hazırlamasını bekleyin
  • Adım #5: Download butonuna tıklayarak kolay kolay bilgisayarınıza indirin
Kullanacağımız birinci program, rastgele bir formda kayıt süreci gerçekleştirmeden basitçe fotoğraflarınızdaki art planı kaldırabilmenizi sağlayan Remove.bg aracı. Web sitesine yüklediğiniz farklı formattaki fotoğrafı, birkaç saniye içinde kusursuz bir formda PNG formatına çevirebilen bu site, tamamiyle pürüzsüz bir imaj ortaya çıkarmayı başarıyor.

Yöntem #2: Adobe Express ile görsellerde art plan silme

175743f070641fe661cdbefd018a7307caf3ede9.jpeg
  • Adım #1: Buradan Adobe Express web sitesine gidin
  • Adım #2: Upload your photo butonuna tıklayın.
  • Adım #3: Arka planını silmek istediğiniz görseli seçin ve yükleyin
  • Adım #4: Download butonuna basın.
  • Adım #5: Karşınıza çıkan düzenleme ekranının sağ üstünde bulunan Download butonuna basın ve görseli PNG indirin.
Görsel tasarım konusunda bir dev olan Adobe, web sitesi üzerinden basitçe PNG formatı hazırlayabilmenizi sağlıyor. Birkaç adımda kolaylıkla art plan silme süreci yapmanızı sağlayan Adobe Express, hazırladığınız PNG formatını indirmek için kayıt olmanızı istiyor. Şayet bir Adobe hesabına sahipseniz, Express ile birlikte kolay kolay fotoğraflarınızı PNG formatına çevirebilirsiniz. Dilerseniz karşınıza çıkan düzenleme ekranından eklemeler yapabilir, bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Yöntem #3: Pixlr ile art planda görsel silme

28b31f6dc49d83e4795c3056dbbf5b6277ebfc4b.jpeg
  • Adım #1: Buradan Pixlr web sitesine gidin
  • Adım #2: Resmi aç butonuna tıklayın ve yüklemek istediğiniz görseli seçin
  • Adım #3: Birkaç saniye içerisinde hazırlanan görselinizi sağ tarafta bulunan İndir butonuna basarak indirin.
Tamamiyle türkçe lisan takviyesine sahip Pixlr aracı sayesinde, yüklediğiniz görseldeki ana özneyi kolaylıkla seçebilir ve art planı silebilirsiniz Tamamiyle yapay zeka ile uygulanan bu süreç, birkaç saniyede gerçekleşecek kadar kısa. Üstelik PNG formatına çevirdikten sonra, web sitesi üzerinden fotoğrafınıza ince ayar yapabilmekte mümkün.

Pixlr sitesi üzerinden dilediğiniz alanları keserek, kendinize özel bir PNG görseli hazırlamak mümkün.

Yöntem #4: Zyro ile görsellerde art plan silme

5799a3ceb33752aaf05d64a3b158454010acf294.jpeg
  • Adım #1: Buradan Zyro web sitesine gidin
  • Adım #2: Görsel yükle butonuna tıklayarak art planını silmek istediğiniz görseli yükleyin
  • Adım #3: Karşınıza çıkan önizleme ekranında bulunan Görseli İndir butonuna tıklayarak PNG görselinizi indirin.
Zyro, öteki programlara nazaran daha kısıtlı imkanlar sunuyor diyebiliriz. Sırf yapay zeka sayesinde görselinizi PNG formatına dönüştürmenizi sağlayan Zyro, dönüştürdükten sonra rastgele bir ayarlama yapma imkanı sunmuyor. Süratli ve yapay zekanın çarçabuk dönüştürebileceği PNG görselleri için Zyro aracını tavsiye edebiliriz.

Yöntem #5: Depositphotos ile görsellerde art plan silme

b3bc072ca1ca51b9c5180db217d5257f9c916e72.jpeg
  • Adım #1: Buradan Depositphotos adresine gidin
  • Adım #2: İmaj Yükle butonuna tıklayarak PNG formatına dönüştürmek istediğiniz görseli seçin ve yükleyin
  • Adım #3: İndir seçeneğine tıklayarak görseli aygıtınıza çarçabuk indirin.
Telifli yahut telifsiz fotoğraflar kullanmanızı sağlayan Depositphotos, tıpkı vakitte seçtiğiniz görselleri kolaylıkla PNG formatına dönüştürmenizi ve art planını temizlemenizi sağlıyor. PNG formatına dönüştürdükten sonra ise, araçta bulunan fırçalar ile rütuş ayarlarını yapabilir ve istediğiniz PNG görünümüne çarçabuk kavuşabilirsiniz. Depositphotos üzerinden PNG formatına çevirdiğiniz görseli indirebilmek için Depositphotos’a kayıt olmuş olmanız gerekir.

Yöntem #6: Unscreen ile görüntülerde yahut giflerde art plan silme

eef154a416527249428f9634b9a0a4baacc8ab93.jpeg
  • Adım #1: Buradan Unscreen’a gidin
  • Adım #2: Upload Clip butonuna tıklayın ve art planını silmek istediğiniz görüntüyü yahut gifi yükleyin
  • Adım #3: Yapay zekanın projenizi dönüştürmesini bekleyin.
  • Adım #4: Dönüştürülmüş dosyasınızı Download butonuna tıklayarak indirin.
Unscreen aracı ile birlikte, GIF yahut görüntü projelerinizde bulunan art planları çarçabuk kaldırabilirsiniz. Hareketli projelerde bile epeyce pürüzsüz sonuçlar elde edebilmenizi sağlayan araç, dönüştürdüğünüz projenize art plan ekleyebilme imkanı da sunuyor.

Arka plan silme programlarını anlattığımız görüntümüzü buradan izleyebilirsiniz:

Görsellerde art plan silmeden evvel nelere dikkat edilmeli?

8cf7270869f9ec09da569bf073bf42dd15463845.jpeg
  • Dönüştürmek için kullanacağınız görsel kalitesiz olmamalı
  • Yapay zekanın algılayabileceği sertlikte olmalı
  • Yaygın bir formda gölge yahut dış ışımaya sahip olmamalı
  • PNG formatına çıkaracağınız öznenin rengi, art plan ile tıpkı olmamalı
Hızlı ve vakit kaybetmeden görsellerde ve görüntülerde arka planı temizleyebileceğiniz programları sizler için listeledik. Gündelik hayatınızda sıklıkla PNG dönüştürme kullanıyorsanız, birbirinden farklı özelliklere sahip bu programları kullanabilirsiniz. Sizler görsellerinizi PNG formatına dönüştürmek için hangi araçları kullanıyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın

Üst Alt