Son Konu

Haldun Dormen'in acı günü! Kız kardeşi Güler Dormen Yiğit vefat etti...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
haldun_dormenin_aci_gunu_kiz_kardesi_guler_dormen_yigit_vefat_etti_1596359094_5716.jpg

Dormen tiyatrosunun sahne ve kostüm tasarımcısı Güler Dormen Yiğit vefat etti. Türk Tiyatrosunun duayen ismi Haldun Dormen'in kız kardeşi olan Güler Dormen'in ani ölümü sanat camiasını yasa boğdu.

Tiyatro eğitmeni olan Ahmet Haldun Ömer Dromen'in acı günü! 92 yaşındaki usta ismi Haldun Dormen'in kız kardeşi Güler Dormen vefat etti.

mYc9R_1596359114_4025.jpg

Oyuncu Nedim Sabah sosyal medya hesabından "Haldun Dormen Hocamızın kardeşi Güler Yiğit’in ölüm haberini çok üzülerek aldım. Daha bugün İpek İzci ile yaptığı röportajda tiyatromuza kostüm tasarımcılığı fikrini kazandırdığını anlatmış Haldun Dormen. 1950’lerde oyuncu kostümü evden getirirmiş, Dormen Tiyatrosu karakter yaratmak için kostüm tasarımı fikrini geliştirmiş. Güler Yiğit de bu konuda öncüydü. Allah rahmet eylesin" sözleriyle acı haberi duyurdu. 

73NKo_1596359132_6512.jpg

Daha önceden mide rahatsızlığı olan Dormen'in ani kalp krizi ile vefat ettiği öğrenildi. Haldun Dormen'e haberi aile yakınları haber verdiği ortaya çıktı. 

KÖPEĞİ KAÇIRILAN OYUNCU YILDIZ ASYALI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU!

Üst Alt