Son Konu

HALSTON AİLESİ YENİ NETFLIX DİZİSİNDEN MEMNUN DEĞİL

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
a82e9b00-420d-4e5a-aa02-daa3cd4c7775-halston1.jpg

Roy Halston Frowick’in ailesi Netflix’in ‘Halston’ isimli yeni dizisinden pek de keyifli değil. Dizinin “fazla şişirilmiş” ve “sansasyonel” olduğunu söyleyen aile, Roy Halston’un yansıtılan karakterinin aldatıcı olduğunu belirttiler. Steven Gaines’in yazdığı ‘Simply Halston’ isimli kitaptan uyarlanan ‘Halston’ serisi daha evvel ‘American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace’ serisinin üretimini üstlenen Ryan Murphy tarafından yapıldı.

Halston ailesinin birtakım üyelerinden olumsuz tenkitler alan seri aile tarafından beğenilmedi. Tasarımcının yeğeni ve Halston Personal Archives’in kurucusu ve yöneticisi Lesley Frowick, “Arşivlerin sorumlusu olarak bana hiçbir formda danışılmadı. Proje bitmek üzereyken ve tanıtım aktiflikleri başlayana kadar büsbütün habersizdim” dedi.

1970’li yıllarda tepeye ulaşan Roy Halston Frowick, New York’taki Studio 54 gece kulübü devrini şekillendirmiş ve dökümlü silüetleri, minimalist tarzları ile biliniyordu. 1960’lı yıllarda Bergdorf Goodman’da şapka dizayncısı olarak çalışan Halston, Jackie Kennedy’nin şapkasını kullanması ile New York sosyetesinin favori ismi olmuştu. Daha sonra kendi markasını kuran Halston, 1970’li yılların başlarına kadar Amerikan modasının en sevilen tasarımcılarının başında geldi. 1990 yılında AIDS sebebiyle hayatını kaybeden Halston’un mirasına ailesi sahip çıktı. “O çok nazik ve cömert bir adamdı ve bir aile adamıydı. O güzel bir insandı,” diyen Lesley Frowick, “Moda işi konusunda epey vizyonerdi.” diye ekledi.

Geçtiğimiz hafta Halston Personal Archives aracılığı ile bir açıklama yayınlayan Lesley Frowick, Netflix’in yayınladığı serinin yanlış olduğunu belirtti. “Bu beşerler onu yeteri kadar düzgün tanımıyorlardı zira muhtemelen Halston’un şöhret periyodunda daha çocuklardı.” diyen Frowick, “Bu nedenle yalnızca kıssanın sansasyonel tarafına odaklandılar. Dizideki bu detaylar, bir sanatçı olarak inanılmaz armağanına, Amerikan modasına katkısının derinliğine, iş ahlakına ve birinci gerçek Amerikan moda etkileyicilerinden biri olarak başarısına haklı vurgu yapmak yerine çok şişirilme eğiliminde” diye ekledi.

“Gerçekte amcamız Halston, çok özel, ağırbaşlı bir beyefendiydi ve onun bu formda hatırlanıp hürmet görmesini umuyorum,” diyen Frowick birebir vakitte başrolde oynayan Ewan McGregor seçiminden de keyifli olmadığını söyledi. “Bir oyuncu olarak onun yeteneklerini takdir ediyorum lakin Halston’un zahmetsizce somutlaştırdığı özgün zarafeti, hoşluğu ve incelikliğini kopyalamak neredeyse imkansız,” diyen Frowick, 2019’da yapılan ‘Halston’ isimli belgeselin çok daha yanlışsız olduğunu belirtti. “Bu belgesel, öyküsünün kapsamlı bir kaydı olarak düşünülmelidir,” diyen Frowick, “Film imalcisi Frederic Tcheng’e ağır bir halde danışmanlık verdim ve Halston’un sesi ve kendi hayat tecrübesinin yansıması için bana emanet ettiği birçok tarihi yapıtı ödünç verdim,” diye ekledi.

Üst Alt