Son Konu

Hangi Antivirus Programı Daha İyi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hangi Antivirus Programı Daha İyi
Antivirus Programları
Antivirus

Virusler,wormler,spyware,phising saldırıları derken internetin suyunu cıkarmaya başladılarBunun icinde artık antivirussuz bilgisayar kalmadı artıkAntivurus programı kullanıyorsunuz fakat ne kadar iş yarıyor?
İlk başta bazı antivirusler hakkında ufak bir eleştri;
İlk olarak PC alanlara genellikle verilen antivirus norton durBu programa antivus demek bile yanlış olurNorton antivirus bilgisayarınızı aşırı derecede yormakla kalmayıp,bunun yanında şimdiye kadar bişey yakaladığıda gorulmemiştirimageshangiantivirusprogramidahaiyi5afb32f550cf5pngEğer bilgisayarınızda yukluyse,başkalarının yanında “ben norton kullanıyorum,bişey olmaz bana deyip gulunc duruma duşmeyin imageshangiantivirusprogramidahaiyi5afb32f550cf5png
Bir diğer sıklıkla kullanılan antivirus ise KasperskydırBu programın veritabanı(tanıdığı virus ceşidi) bayağı sağlam olsada bilgisayarınızı cok fazla yorarEğer oyunlara meraklıysanız ve bilgisayarınızın donanımlarıda pek icacıcı değilse bunuda tavsiye etmiyorum

Viruslerin nasıl yakalanacağını anlattıktan sonra, şimdi de sıra bir antivirus programı secmeye geldi Antivirus programı secmek, yeni bir araba satın almaya benzer; belli kriterleri goz onunde bulundurmak gereklidir

İyi bir antivirus programı, yukarıda bahsettiğimiz yontemlerden en az ikisini destekliyor olmalıdır Cunku program, ancak bu şekilde gercekten etkili bir koruma sağlayabilir Ayrıca guncelleme ozelliği de son derece onemlidir Bu yuzden, satın alacağınız program surekli guncellenmeye uygun olmalıdır Bunu ya program otomatik olarak yapmalı, ya da sizin (orneğin her hafta başında) yeni virus tanımlarını internetten indirmenize olanak sağlanmalıdır

Yeni bilgisayarın coğu zaten bir antivirus programı yuklenmiş olarak satılmaktadır Eğer yuklu değilse, bu programları bilgisayar mağazalarından veya internetten kendiniz de satın alabilirsiniz En tanınmış antivirus programları, bu sayfadaki BİLGİ kutusunda listelenmiştir

BİLGİ: TARAMA

Tum sistemi virus taramasından gecirmek, hızlı bilgisayarlar icin bile zaman alan bir surec olabilir Taramayı cok detaylı yaparsanız, program her ayrıntıyı inceleyeceğinden sonuca ulaşmak icin uzun bir sure beklemek zorunda kalabilirsiniz

Üst Alt