Son Konu

Harmony OS alacak Huawei modelleri belli oldu! Şimdi Google düşünsün!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
harmony-os-FDqR_cover.jpg

Amerika'nın Huawei'ye uyguladığı ambargo sonrası, Çinli firma süratli bir aksiyon almış ve karşımıza HMS ile çıkmıştı. Bu süreçte Android'in yerini alacak olan Harmony OS işletim sistemini de geliştirmeye başlayan Huawei, vitesi 6'ya takmış geliyor.

Harmony OS alacak modeller netleşiyor

Harmony OS 2.0 işletim sistemini birinci olarak Huawei P50 modeli ile sunması beklenen Huawei, dünyada yaşanan yarı iletken krizinden ötürü planlarını değiştirme kararı almış üzere görünüyor. P50 ailesinin ertelenmesinden ötürü, Harmony OS 2.0 birinci olarak Huawei P40, Mate 40 ve Mate X2 modellerine gelecek.

Önümüzdeki ay başlayacak olan bu büyük geçiş sürecine daha sonra öbür Huawei aygıtları da katılacak.

Öteki Huawei ve Honor akıllı telefonlarına gelince, EMUI 11 ve Magic UI 4.0 alanlar, yonga setlerine bağlı olarak, yıl sonundan evvel lakin basamaklı olarak Harmony OS'e geçecekler.

Bu telefonlar ortasında Huawei nova 7 SE, Honor 30S, Honor X10, Honor 9X ve başka telefonlar yer alıyor. Lakin şimdilik MediaTek yonga setine sahip olan Huawei ve Honor telefonlarının bu işletim sistemine geçmeyeceği söyleniyor.

harmony-os-2-aciR.jpg

Android'e büyük bir rakip olması beklenen Harmony OS 2.0, bilhassa uygulama geliştiricilerine sunduğu kolaylıklar ile Google'a soğuk terler döktüreceği söyleniyor.

Harmony OS de Android üzere açık kaynaklı olması ile dikkat çekiyor. Bu işletim sistemi ilerleyen periyotta Xiaomi, OPPO ve Meizu üzere başka Çinli firmalar tarafından da benimsenebilir. Şayet bu durum gerçekleşirse Amerika kendi silahı ile kendini vurmuş olacak.

Üst Alt