Son Konu

Hastalıktan ve sıkıntıdan kurtulmak cin okunacak dua

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hastalık ve sıkıntılar icin okunacak dualar

Hastalık ve sıkıntılı durumlarda okunacak dualardan bazıların sizlerle paylaşıyoruzKimki hastalık ve sıkıntılı hallerinde aşağıdaki duaları Allahın izniyle temiz ve saf kalple okursa Allah o kişinin yapmış olduğu duaları geri cevirmez haklarında hayırlısı neyse o olur inşallah

Peygamber Efendimiz AS sıkıntı ve uzuntu anında Cenabı hak’tan yardım taleb eder,imdat isterdiPeygamber Efendimiz sav uzuntu ve sıkıntı veren bir durum olduğu zaman şoyle dua ederdi buyururlardı

Ya Hayyu,Ya Kayyum! Birahmetike esteğiysu

Ey devamlı var olan,ebedi ve ezelihayat ile hayy(diri) olan ve butun mahlukatını yarattıklarına varlıkta hayatta tutan ey hayy ve kayyum olan Allah’ım! Rahmetinle yardımını isitiyorum

Hadisi şerifde: “Bir kul hastalanıp, sonra iyileşince, hali iyi olmazsa, yanındaki hafaza melekleri, biz onu iyileştirdik, ama o afiyyet bulmadı, ya’ni halini duzeltmedi derler buyuruldu

Hasta iken şu duayı cok okur: “La ilahe illallahu vahdehu la şerike lehu lehul mulku ve lehul hamdu yuhyi ve yumitu ve huve hayyun la yemUtu ebeden Subhanellahi Rabbil ibadi ve rabbil bilad Vel hamdu lillahi kesiren tayyiben mubareken fihi ala kulli hal Vallahu ekberu kebiren, celalullahi ve kibriyauhu ve azametuhu ve kudretuhu bikulli mekan Allahumme in kunte kadayte aleyyel mevte fağfirli verhamni min zunUbi ve eskinni cennete adnin

Hazreti Aişe anlatır: ResUlullah’dan duydum:

Birinize derd, keder, hastalık gelince, uc defa Subhaneke inni kuntu minezzalimin desin buyurdu

Peygamberimiz Eshabına, butun ağrı ve ateşli hastalıklar icin:

Bismillahil kebir eUzu billahil azim min şerri kulli ırkın ne’ar ve şerri harrinnaar duasını okumayı oğretirdi

İmamı Rabbani hazretleri, din ve dunya zararlarından kurtulmak icin her gun beş yuz kerre La havle vela kuvvete illa billah okurdu

Ayrıca Okumaya başlarken ve okuduktan sonra yuzer kerre Salevat getirirdi

T Mazheri

Üst Alt