Son Konu

Hazal Kaya (Leyla Hazal Kaya) hayatı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hazal Kaya (Leyla Hazal Kaya) hayatı hazal kaya hazal kaya kaç yaşında hayatı yaşı kaç nereli hazal kaya hayatı, gerçek adı, kimdir, özet olarak hayatı, yaşam öyküsü, biyografisi, haberler, dizileri, nereli, kaç yaşında, aslen nereli, yaşı, hakkında bilgiler, oynadığı diziler, filmler Hazal Kaya, yani şimdilerin Feriha'sı hakiki adı Leyla Hazal Kaya olan bu güzel ve genç oyuncumuz hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler 1548237751 1548237751 hazalkayaleylahazalkayahayati5c5a53f2e29f0hazalkayaleylahazalkayahayati5c5a53f2e29f0hazalkayaleylahazalkayahayati5c5a53f2e29f0Leyla Hazal Kaya (d 1 Ekim 1990, Gaziantep) Türk dizi oyuncusu İstanbul İtalyan Lisesi'nden mezun olmuş,Bilgi Üniversitesi Sahne Ve Ağırlama Sanatları Yönetimi,Performans Alanı'nı kazanmıştır 2007 yılında öncelikle Genco isimli bir televizyon dizisinde başrol oynadı Şu sıralar Halit Ziya Uşaklıgil'in romanından uyarlanan Aşkı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil karakterini canlandırıyor Filmografisi Genco Aşkı Memnu Doruk :160 Kilo :47 Karoser :36 Yetenekleri : Tiyatro, Dans, Keman, Oyunculuk Nereli : Gaziantep Oynadığı Dizler : Sıla, Deneyimsiz Cadı, Taşların Sırrı, & ( Genco ) Oynadığı Reklamlar : Tofita, Ritmix ve Nescafe Sevdiği Gruplar : Beatles,The doors,Camel,Mfö,Hayko Cepkin “Aşkıı Memnu dizisinde kendisiyle benzer yaşta olan Nihal karakterini canlandıran 19 yaşındaki Hazal Kaya’ya tarafından erkeklerin diziyi daha eksik izlemesinin nedeni Behlül karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ Oyunculuğa reklamlarda ufak roller alarak başlayan ve iki sene önce “Genco dizisinde canlandırdığı asi Özge karakteri ile tanınan Hazal Kaya az önce 19 yaşında Şu lahza Kanal D’de yayımlanan “Aşkı Memnu dizisinde Nihal Ziyagil’i canlandırıyor Oynadığı karakterle aynı yaşta olmaları dıştan müşterek hiçbir noktaları olmadığını söyleyen Kaya ile erken başlayan kariyerini ve “Aşkı Memnu macerasını konuşmak için bir araya geldik Nihal’i canlandırmaya başladıktan sonra sokakta kuytu yürüyemediğini söyleyen oyuncu bu durumdan hiç rahatsız yok “Oturup konuşmak isteyenler, gözyaşları içinde sarılanlar, hatta kızıp ‘Behlül’ün peşini bırak’ diye azarlayanlar var Bu benim hoşuma gidiyor Sonuçta onlar bu dizileri izledikleri için biz varız diyor Nasıl bir çocukluk geçirdiniz? Oyuncu olmaya ne zaman karar verdiniz? Avukat, doktor ve öğretmenlerin olduğu bir ailem var İtalyan Lisesi’nde okudum Oyuncu olmaya karar verdiğimde 12 yaşındaydım Anneme sorsanız “Hazal’ın güzel sanatlarla ilgili biri olacağı küçükken belliydi der Oyuncaklarla oynamak yerine büyüklerle birlikte oturmayı seçim edermişim 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında da baleye başladım Okulun tiyatro kolunda ve korosundaydım Lisede de ajansa gidip oyunculuk için birincil adımı attım “Insanlar karşılarında Nihal’i görür görmez heyecanlanıyor “Aşkı Memnu ikinci dizi projeniz Sizi daha önce nerelerde gördük? Birincil işim Cola Turka’ydı fakat insanlar beni Tofita reklamlarından hatırlıyor “Gencoda Özge rolünü oynamaya başladığımda lise ikinci sınıftaydım Keza meşhur ayrıca de lise öğrencisi edinmek nasıl bir koşul? Oyunculuğun benim için kafede garsonluk yapmaktan farkı yoktu Tanınmak ilginç bir şeydi Yürürken teyzeler koluma girer fotoğraf çektirirlerdi Şoke olurdum yavaş yavaş alıştım “Aşkı Memnudan sonradan sokakta gelen tepkilerde nasıl değişiklikler oldu? Konuşmak isteyenler, öpenler, ağlayarak sarılanlar hatta kızıp azarlayanlar bile var Irk karşılarında bir anda Nihal’i görünce heyecanlanıyorlar Bu ilgiden sıkıldığınız oluyor mu? Biz bu dizilerde o halk bizi izledikleri için görünebiliyoruz Onlar bizi sevdikleri için buradayız Gösterdikleri ilgiden sıkılmak gibi bir lüksümüz değil “Aşkı Memnuda canlandırdığınız Nihal karakteriyle aynı yaştasınız Nihal’le her şeyi paralel yaşadık Mesela dizide ÖSS sınavında bayılma sahnesini çektikten sonradan ben aslında ÖSS’ye gittim Nihal’in ders çalıştığı zamanlar da benim aslında bitirmem gereken ödevlerim vardı “Kimse Behlül’e kızmıyor, kabahat onu ayartan Bihter’de! Dizide Nihal Behlül’ü öptü Bir aşk mı filizleniyor? Nasıl tepkiler geliyor? Farklı tepkiler alıyorum “Sıcacık bırak Behlül’ü O Bihter’i seviyor diyen de var “Kıvanç’ın peşini bırak diyen de Filizlenen bu aşk gençlerin fazla istemediği bir şey Olgun kadınlar Nihal ve Behlül aşkını destekliyor “Sen bakma Behlül’ün yaptıklarına O seni seviyor esasında diyorlar dahası insanlar Behlül karakterine bir türlü toz konduramıyor Amcasının karısıyla birlikte olmasına karşın masum olduğunu düşünüyorlar Onlara tarafından suçlu onu ayartan Bihter OYUNCULUK “Michael Haneke’nin filmini kaçırdım diye oturup ağladım Bilgi Üniversitesi Sahne ve Davet Sanatları Yönetimi bölümünde okuyorsunuz Niçin konservatuvara gitmediniz? Çünkü oyunculuk eğitimini yurtdışında almak istiyorum İleride iyi bir sinema oyuncusu olmak gibi bir hayalim var Kariyerime bu dek erken başlamamın nedeni de bu Amerika’daki kurslara, iki takvim programlara veya yazlık atölyelere katılacağım Hangi yönetmenleri beğeniyorsunuz? Yaşasalardı Stanley Kubrick ve François Truffaut ile amaçlamak isterdim François Ozon’a ve Michael Haneke’ye bayılıyorum Hatta geçen ay Filmekimi’nde filmini kaçırdım diye oturup ağladım Türklerden Zeki Demirkubuz, Reha Erdem ve Metin Erksan’ın filmlerinde yer almayı fazla isterim ALIMLILIK “Kızlarla ‘Aşkı Memnu’ geceleri düzenliyoruz Uyguladığınız bakım reçeteleri var mı? Tercih ettiğiniz markalar neler? Cildimin şu an ekstra bakıma ihtiyacı değil Sadece temiz tutmaya çalışıyorum Lush ve Body Shop’un ürünlerini seçim ediyorum Özel bir gıda programınız var mı? Geçen sene derme çatma beslenmekten ötürü epey kilo aldım Şimdi vermeye çalışıyorum Haftada en düşük iki gün spor salonuna gidiyorum Dinç beslenmeye çalışıyorum Abes zamanlarınızda neler yaparsınız? Abes zamanım olduğunda dans ediyorum 15 yaşından beri tango yapıyorum Bazen de kızlarla “Aşkı Memnu geceleri düzenliyoruz Elimizde çekirdek, diziyi izliyoruz Erkekler diziyi öyle sevmiyor çünkü keza onlara tarafından pozitif hissi keza de yakışıklılığından nedeniyle Kıvanç’ı görmeye katlanamıyorlar Hangi cins müzik dinlersiniz? İpod’umda şu an Bonobo, Beady Belle ve Anja Garbarek var Björk şarkısı dinlemediğim bir günüm yoktur Keza Beatles, Led Zeppelin ve Pink Floyd gibi klasiklerden de vazgeçmem Türklerden de Mor ve Ötesi, Yasemin Mori, Şebnem Ferah ve Hayko Cepkin’i beğeniyorum Moda ile aranız nasıl? Gardırobumda en çok şal var Üstteki solunum yollarım fazla alıngan, dikkat etmem gerekiyor Can kurtarıcılarımsa Converse’lerim  

Üst Alt