Son Konu

Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardır NewYork´ta, Brooklyn Köprüsü üstünde dilenen kör bir dilenci birgün, bir şairin dikkatini çekerDilencinin boynunda asılı bir tabela vardır Şair, dilenciye günlük kazancının ne dek olduğunu sorarDilencide sekiz on dolar değin olduğunu söyler Bunun üstüne şair, dilencinin boynuna asılı tabelayı ters çevirerek bir şeyler yazar; ´Acilen buraya senin kazancını arttıracak bir şeyler karaladım Bir hafta sonra yanında geldiğimde bana sonucu söylersin´ der ve oradan ayrılır Şair, bir hafta sonradan dilencinin yanında uğrayıp kendini tanıtınca dilenci; ´Bayım size ne dek teşekkür etsem azdır Bir haftada kazancım ikiye katlandı Çok merak ediyorum tabelaya neler yazdınız?´ Bunu üzerine şair gülümser ve: Tabelada Doğuştan körüm, yardım edinyazıyordu Bense Bahar gelecek, lakin ben yine göremeyeceğimdiye yazdım´ der Önemli olan, anlatılmak istenen şeyi en iyi şekilde açıklama yapmak olduğuna tarafından; her şeyin daha iyi anlatılabileceği bir yol vardırYeter fakat onu bulmaya, uygulamaya ve ufkumuzu bu doğrultuda genişletmeye uğraşalım Beni niçin anlamıyordiye düşünenler için eklemek istediğim ve bir hekim arkadaşımın muayenehanesinde gördüğüm yazıyı da size mutlaka yazmalıyım bu hikayenin sonunda Birbirimizi niçin hatalı anladığımız konusunda küçük bir ışık bile oluşturursa sizde ne mutlu bana Düşündüğünüz, Anlatmak istediğiniz, Söylediğinizi sandığınız, Söylediğiniz, Duyduğu, Bilmek istediği, Anladığını sandığI, Anladığı, arasında farklar vardır Dolayısıyla,insanların birbirini yanlış anlaması için minimum 9 olanak vardır  

Üst Alt