Son Konu

Hesap açmak paralı mı?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Maaş hesabı açmak ücretli mi?​

hesap işletim ücreti falan alınmaz. ama askerlik vb. sebepten maaşınız bir süre yatmazsa ümüğünüze de yapışırlar. bankaların, sahiplerine herhangi bir başvuru yapmadan kredi kartı yolladığı hesaptır.

Banka hesabı para keser mi?​

Bu ücret, bankalar tarafından kullanım bedeli olarak alındığı gibi operasyonel hizmetler ve diğer giderlere karşılık olarak da alınabilir. Hesap işletim ücreti, vadesiz hesapta para olması durumunda müşterinin hesabından otomatik olarak kesilir.

Hesap işletim ücreti alıyor mu?​

Bankaların 'hesap işletim ücreti' ile ilgili Danıştay 10. Dairesi'nden kritik bir karar çıktı. Daire, bankaların müşterilerinden aldığı 'hesap işletim ücretini' almaya devam edebileceğine hükmetti. Danıştay kararında, söz konusu ücretin alınmasında 'hukuka aykırılık yok' denildi.

Vadesiz hesap açmak paralı mi?​

Bankalar vadesiz hesap açmak için bir ücret talep etmezler ancak vadesiz hesaplara sağladıkları hizmetler karşılığında yıllık hesap işletim ücreti adı altında bir ücret talep ederler. Bu ücret otomatik olarak yılda bir veya altı ayda bir kez hesap bakiyesinden alınır.

Maaş hesabı hemen açılır mı?​

Eğer o bankada daha öncede hesabınız varsa işleminiz dakikalar içerisinde gerçekleştirilir. Banka hesabınız yoksa maaş hesabı açmak için sizden birkaç sözleşmeyi imzalamanız istenir. Ve hızlıca maaş hesabınız oluşturulur.

Maaş müşterisi nedir?​

Maaş müşterisi kredisi, maaşını ilgili bankadan alan müşterilerine özel avantajlarla sunduğu bankaların kredi çeşididir. Bankalar bu avantajları genellikle ihtiyaç kredisi türünde sunmakla beraber, taşıt ya da konutta da belli ayrıcalıklar sağlayabiliyorlar.

Ziraat hesap ücreti alıyor mu?​

Hesap işletim ücreti Ziraat Bankası uygulamasına göre yılda 4 kez tahsil edilmektedir. Ziraat Bankası tarafından 3 ayda bir tahsilatı gerçekleşen tutar, istisnai durumlar haricinde bütün vadesiz mevduat hesaplarından alınmaktadır.

Bankaların aldığı hesap işletim ücreti nedir?​

Hesap işletim ücreti banka hesabı bulunan bireylere banka tarafından uygulanan dönemsel bir kesintidir. Bankalar kendi hesaplarını kullandığınız ve bazı işlemlerinizi bu hesaplar üzerinden gerçekleştirdiğiniz için dönemsel olarak hesabınızdaki paradan kesinti yapar.

Üst Alt