Son Konu

Huawei Mate X3 tanıtım tarihi ortaya çıktı!

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
huawei-mate-x3-tanitim-tarihI.webp

Huawei, katlanabilir telefon pazarına ilk adım atan şirketlerden biriydi. Ancak, 2019’da ABD tarafından kara listeye alınmasının ve yaptırımlara maruz kalmasının ardından buradaki ağırlığını kaybetti ve pazar payının büyük bir kısmını Samsung’a kaptırdı. Günümüzde yeni modellerini piyasaya sürse de Google desteğinden yoksun olması ve 5G kullanamaması gibi nedenlerden dolayı geri planda kaldı.

Huawei Mate X3 ne zaman tanıtılacak?

Huawei, uzunca bir süredir iddialarla gündemde olan Mate X3’ü çok yakında piyasaya sürecek. Kısa süre önce de katlanabilir telefonun ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı. Son ortaya çıkan bilgilere göre Huawei Mate X3, nisan ayının sonuna doğru Çin’de tanıtılacak. Küresel pazarlara gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.
huawei-mate-x3-tanitim-tarihI1.webp
Cihazda 90 Hz tazeleme hızı sunan 6,5 inç OLED kapak ekran ve 90 Hz yenileme hızı bulunan 8 inç OLED katlanabilir ekran bulunacak. İşlemci tarafında ise Kirin 9000 mevcut. 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti; bir adet 3.13 GHz ARM Cortex-A77, üç adet 2.54 GHz ARM Cortex-A77 ve dört adet 2.05 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Mali-G78 MP24 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonda 50 Megapiksel ana kameranın başı çektiği dörtlü kamera kurulumu olacak. Ön tarafta ise 16 Megapiksellik bir selfie kamerasının yer alması bekleniyor.
huawei-mate-x3-tanitim-tarihI3.webp
Bunun dışında şirketin kara listeye alınmasının ardından uygulanmaya başlanan yaptırımlar bu modelde de devam edecek. Bu noktada 5G ve Google desteği bulunmayacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, ABD yaptırımlarına karşı kalıcı bir çözüm bulabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Üst Alt