Son Konu

Huawei Mate X'in 5G Hızının Videosu Yayınlandı

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Geçtiğimiz ay içerisinde Huawei'yi yasaklı şirketler listesine alan ABD, memleketindeki şirketlerin Huawei ile iş birliği yapmasının da önüne geçmiş ve Çinli akıllı telefon kesimi devini güçlükle durumda bırakmıştı. Uygulanan yasağın akabinde Huawei'nin beklenen katlanabilir akıllı telefonu Mate X'e ne olacağı da merak konusu olmuştu. Artık ise cihazın 5G ilişkisi ile 1.000 Mbps suratlara ulaştığını gösteren bir medya yayınlandı.

Google'ın Android'in resmi internet sitesinden Mate X ve P30 Pro akıllı telefonlarını kaldırmasıyla bir arada Huawei, uzun vakit boyunca yetecek yonga setlerini ve bileşenleri hâlihazırda depolamış olduğunu ve bu doğrultuda Mate X katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmekte bir zorluk çekmeyeceğini duyurmuştu.

1016f23eed6d795966dc7079ccc38cddb607cc2e.jpeg

Cihazın Android işletim sistemine değil, Çinli üreticinin kendi geliştirdiği ve Ark OS ismini verdiği işletim sistemine sahip olacağı malumatı ise kullanıcıların tedirgin bir halde cihaza yaklaşmalarına sebep olacak. Daha kendini kanıtlamamış işletim sistemine sahip bir akıllı telefonun pazarda büyük dertler yaşayabileceği öngörülüyor.

Cihazın gizli durumda 1148x2480 çözünürlüğünde 6,6 inçlik ekrana sahip olması beklenirken art tarafta bulunacak olan ekranında birebir cihaz konumunda 6,4 inç büyüklüğünde ve tıpkı çözünürlükte olacağı söyleniyor. Cihaz külliyen açıldığında her iki ekran da birleşiyor ve ortaya 2200x2480 çözünürlüğünde 8 inçlik yekpare bir ekran çıkıyor. Cihazın 2019'un yaz döneminde (yaptırım sebebiyle değişkenlik gösterebilir) 2.600 dolardan raflardaki konumunu alması planlanıyor.

Üst Alt