Son Konu

İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım)

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İğne Oyası Yapılışı (Resimli Anlatım) iğne oyası yapılışı iğne oyasının yapılışı oyaların oyaları resimleri oyası modelleri ve Büyüklerimizin söylediği bir lafı kullanmadan geçemeyeceğim iğne ile kuyu kazmakdedikleri bu olsa lüzum 1548808858 1548808858 igneoyasiyapilisiresimlianlatim5c50f29dce9ebigneoyasiyapilisiresimlianlatim5c50f29dce9eb igneoyasiyapilisiresimlianlatim5c50f29dce9eb yapılışı: 1 iğneyi kumaşa normal bir şekilde geçirin 2 iğneyi birincil battığınız yerin birazcık ilerisinden aynı şekilde baştan kumaşa batırın lakin ilk battığınız yerden çıkan ip iğnenin üzerinde olacak 3 iğnenin delik kısmından ipi tutup, iğnenin altından dolayın 4 ipi kendinize doğru yatırın 5 yavaşça iğneyi çekin 6 en ince ayrıntısına kadar çekip düğümleyin 7 yeniden benzer mesafe uzaklıkta bir batış daha yapın ve aynı düğüm işlemini tekrarlayın 8 bombeler yaparak devam edin 9 üst sıraya geçerken kumaşın arkadaki yüzünü çevirin bombesiz bir dönüş düğümü atın dönüşleri hep bu şekilde yapın 10 ikinci sırada iğneyi dipteki sıranın bombelerinin ortasına batın ve yine bombeli düğüm yaparak devam edin 11 pramitimiz bitmiştir üstüne benzer işlemi ( bombeli düğüm ) yaparak simli yada renkli iple çevreleyebilirsiniz iğne oyasında genel teknik bu düğüm olayıdır 12 bombeleri uzunlu kısalı bırakarak modeller değişir id  

Üst Alt