Son Konu

İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İlişkiden Sonradan Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım İlişkiden Sonradan Adet Oldum Gebe miyim Hamilelik denilen bu mucizevi olayın gerçekleşmesi yumurtlama yani ovulasyon denilen duruma bağlıdır Bebek isteyen her çift bu yumurtlama gününü sıkı bir şekilde gözetlemesi gerekmektedir Yumurtlama kadının adet başlangıcını sayarsak ortalarına gelen bir olaydır Yani 30 günde adet görebilen bir kadının 141516 günler yumurtlama günüdür denilebilir Yumurtlama günleri dışarıya kalan günlerde kadının gebe kalma olasılığını yok denecek dek azdır 72496 72496 iliskidensonraadetoldumhamilemiyimnasilanlarim5c44ce7cd4e88iliskidensonraadetoldumhamilemiyimnasilanlarim5c44ce7cd4e88 365 608 İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım iliskidensonraadetgormekjpg72496 İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım iliskidensonraadetgormekjpg72496 Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir yumurta olgunlaşır fallop tüpleri (döl yatağından) bağımsızlık bırakılması ile döllenmeye müsait ayla gelir Çatlayan yumurta takriben 24 saat canlı kalabilmektedir 28 günde bir adet görebilen bir kadın 14 gün yumurtlama gerçekleşeceğinden adetinizin ilk gününden sayarak 14 gün, o günün 3 gün öncesi 3 gün sonrası da ilişkiye dahil edilmelidir fakat yumurtladığınız günü kaçırmayın Bilhassa şunu da belirtmeliyim ancak bir sperm hücresi rahme düştüğünde 72 saat 3 gün canlı kalabilmekte Siz tahminlerinize tarafından yumurtlama gününün öncesinde de ilişki yaşarsanız döllenme olayını tutturabilirsiniz Sperm hücresi 3 gün canlı kalabildiğine göre örneğin siz de adetinizin başlangıcından sayarak 11 gün ilişkiye girdiyseniz ve aynı zamanda 14 gün gerçekten yumurtlama gerçekleşirse bu hücre çatlayan yumurtayı zahmetsizce dölleyebilecektir Jinekologlar çoğunlukla bu günler gün aşırı ilişkiyi ön görürler Bunun nedeni de sperm hücrelerinin bir gün beklediğinde daha kaliteli daha canlı olmasından kaynaklanıyor Zaten eğer hiç bebek için tedavi gördüyseniz eşinizin spermini daha iyi tahlil etmek için veya aktarma için zorunlu görüldüğü zaman 3 gün diyet verilir Adet döngünüzün ortalarında cesaretli bir sperm hücresi bu çatlayan yumurtayı döllerse bu döllenen yumurta 68 gün içinde rahme yerleşir Bu güne değin sizin gebe olup olmadığınız katiyen bilinemez Eğer döllenme oluşup rahme yerleşirse kanda beta hcg hormonuna bakılarak gebelik anlaşılabilir İlişkiden hemen sonradan adet görmek bu natürel ama gebe olmadığınız anlamına gelir Fakat dahası hemen şimdi dediğim gibi döllenen yumurtanın rahme yerleşim süresi vardır Bu rahme yerleşmek için döllenen yumurta yola çıkar bu yolunu sıradan 610 günde tamamlar Bu yolculuk sırasında yerleşme çabası sonucu ufak kanamalar oluşabilir Adet kanamasının ne çağrıda bulunmak olduğunu bildiğinizi farzederek bunun adet kanaması olmadığını rahatlıkla bilebilirsiniz İlişkiden kaç gün sonra hamilelik testi yapılabilir konumuzu da buradan inceleyebilirsiniz 72497 72497 iliskidensonraadetoldumhamilemiyimnasilanlarim5c44ce7d0e6cfiliskidensonraadetoldumhamilemiyimnasilanlarim5c44ce7d0e6cf 372 620 İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım iliskidenkacgunsonragebeolunurjpg72497 İlişkiden Sonra Adet Oldum Hamile miyim Nasıl Anlarım iliskidenkacgunsonragebeolunurjpg72497 Bu implantasyon olayı yani ahali diliyle yerleşme kanaması, üzerine görme de diyebiliriz Bu her kadında olabilen bir kanama değildir Bu nesil adetten önceki kanamalar dikkate alınmalıdır Henüz adet tarihinize varsa doktora mutlaka görünmelisiniz Eğer bu bir yerleşme kanaması ise zaten gerekli tetkikleri doktorunuz size yaptıracaktır Eğer hamileyseniz bu zaten döllenmiş bir yumurtanın rahme yerleştiğini düşünürsek beta hcg de bunu doğrulayacaktır 010 mlUml değerler arası hamilelik yok demektir Beta hcg değerlerini daha detaylı analiz etmek için bu yazımıza göz atın meleklerim Bunun tabii fakat kesinleşmesi için 45 haftalarda kesenin görülmesi gerekir Sahiden sizin gebeliğinizin oluştuğu hafta 3 haftadır 3 haftada döllenme oluşur ve bu döllenen yumurta rahme yerleşir Bunu adet tarihinin birincil gününe tarafından hesap edersek siz 4 hafta adet olmanız gerekirken olmuyorsunuz çünkü hamilesiniz Yani gebeliğinizi öğrendiğiniz gün hamileliğinizin birincil günü olmuyor Son gördüğünüz adet tarihi sizin gebeliğinizin ilk haftası kabul ediliyor Düzensiz adet görebilen kadınlarda yumurta günü tayini kuvvet olmaktadır Hatta her ay düzenli adet görmediği için aralıksız kafasında soru işaretleri acaba gebe miyim? gibi sorularla kendini yer bitirir Bunun için bebek isteseniz de istemeseniz de bunun tedavisi önemlidir Derme Çatma adet görmek hormonlarla mı ilgili yoksa aşağıda başka bir niçin mi var araştırılmalıdır  

Üst Alt