Son Konu

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

bilgilihocam

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İletişim kurmak, paylaşımda bulunmak, yakın çevrenizi ve hayran olduğunu kimseleri takip etmek adına yeni dönem platformu olarak nitelendirebileceğimiz ınstagram’dan bahsetmek istiyoruz. Ben tüm bunları biliyorum, bana Instagram hesap silme konusunu anlatın diyenler için de bu konuya detaylı bir şekilde değinmeye çalışacağız.

Milyonlarca kullanıcısı ile birlikte sosyal medyada bir adım önde yer alan instagram, her geçen gün daha işlevsel bir yapılanmaya dönüşüyor ve bu da uygulamayı sosyal medyanın lideri haline getiriyor. An itibarıyla yediden yetmişe milyonlarca insana ulaşmayı başarmış durumdalar ve bu başarıya ortak olmak adına sizler de platformdaki yerinizi alabilirsiniz.

Be hesabımdan sıkıldım ve instagram çok fazla zamanımı alıyor diyorsanız, bir alt başlığa göz atabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden instagram hesaplarınızı nasıl kalıcı olarak silebileceğinize de hep birlikte göz atalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

instagram Hesap Silme adımları:
  • bağlantısına tıklayarak sizler de ilk adımı atabilirsiniz.
  • Karşınıza çıkan pencere üzerinden kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek devam etmeniz gerekiyor.
  • Instagram, hesabınızı neden silmek istediğinizi merak edecektir. Bu alan bir şeyler yazabilir ya da boş geçebilirsiniz.
  • Devamında bir kez daha şifrenizi girmeniz gerekiyor ve son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayıp onay vermeniz yeterli olacaktır.
  • An itibarıyla hesaplarınızı tamamen silmiş bulunuyorsunuz. Bu işlemin geri dönüşü yoktur ve aynı kullanıcı adı ile instagram’a dönmeniz de mümkün değildir. Takipçilerinizi, takip ettiklerinizi ve daha da önemlisi paylaşımlarınızı da kaybetmiş olacaksınız.
instagram-hesap-silme.jpg

Telefondan Instagram Hesap Kapatma Süreci:
Akıllı telefonlarınızı kullanarak da instagram hesaplarınızı kalıcı olarak silebiliyorsunuz. Takip etmeniz gereken ekstra bir adım yoktur ve yukarıda bahsi geçen adımları izleyerek sizler de bu süreci sorunsuz bir şekilde noktalayabiliyorsunuz. Birçok kullanıcı bu işlemi yapmak için genellikle akıllı telefonları tercih ediyor ve daha kolay bir süreç olduğunu dile getiriyorlar. Peki instagram hesaplarımızı kalıcı olarak sildiğimizde neler oluyor? Dilerseniz bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Instagram Hesap Silme İşlemi Sonrası:
Instagram hesaplarınızı sildiğiniz takdirde aynı kullanıcı adı ve bilgiler ile geri dönüş yapamayacağınızı biliyor muydunuz? Ben pişman oldum, hesabımı ve kullanıcı adımı geri almak istiyorum dediğiniz takdirde ne yazık ki karşınızda bir muhatap bulamayacaksınız. Hesap silme işlemi ile hesap dondurma işleminin farklı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Eğer bu sıkılganlık durumu kısa süreli ise ve yine bir süre sonra instagram’a devam etmek isterseniz, dondurma eylemi daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Hesaplarınızı kalıcı olarak sildiğiniz takdirde, takipçileriniz ile birlikte takip ettikleriniz ve aynı zamanda tüm paylaşımlarınız da silinecektir. Bu riski göze alabiliyorsanız eğer yukarıda bahsi geçen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Hayır ben henüz emin değilim diyorsanız da hesaplarınızı bir süreliğine dondurabilir ve bu mecradan uzak kalabilirsiniz. Dilediğiniz zaman hesaplarınıza dönüş yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Instagram, bu tür konularda kullanıcılarına yardımcı olmaya devam ediyor. Hesap dondurma ya da silme işlemlerinde diğer uygulamalar gibi süreci bir işkenceye dönüştürmüyor ve tam aksine işinizi daha kolay hale getiriyor.

Bize soracak olursanız eğer hesap dondurma işlemi daha avantajlı. Bir süreliğine bu mecrada yer almayacak ve zamanı kendinize ayırabileceksiniz. Zaman geçtikçe uygulamayı özlediğinizde dilediğiniz an geri dönüş yapabiliyorsunuz ve böyle bir alternatifin her daim elinizde olması da büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Üst Alt