Son Konu

Soru&Cevap IPhone Feneri Nasıl Kapatılır? Kısayoldan Nasıl Açılır?

Forumdas

Editor
Tepkime
15,298
Web
forumdas.com.tr
Credits
-11
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
  • Adım 1: Ekranın alt tarafından üst tarafına doğru, parmağınız ile sürükleme hareketi yaparak denetim merkezini açın.
  • Adım 2: Sol alt tarafta açık bulunan fener ikonuna yeniden dokunarak kapatın.
  • Adım 3: Feneri yeniden açmak için ikona yeniden dokunun.
  • Adım 4: Denetim merkezini kapatmak için menüyü aşağı doğru sürükleyin ya da üst tarafa dokunun.
iPhone 11 fener kapatma işlemi kilit ekranında da gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ekranın sol alt tarafında bulunan fener ikonuna en az 1 saniye boyunca dokunun ve parmağınızı çekin. iPhone 12 fener kapatma ve iPhone 13 fener kapatma işlemleri de aynı şekilde yapılabilmektedir. iPhone 14 fener kapatma işlemi de kilit ekranında bulunan kısayol ile yapılabilmektedir.

iPhone Feneri Nasıl Açılır?​

iPhone fener açma işlemi denetim merkezinden ya da kilit ekranından gerçekleştirilebilmektedir. Denetim merkezinden feneri açmak için izlenilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

• Adım 1: Ekranın alt tarafından üst tarafına doğru, parmağınız ile sürükleme hareketi yapın.
  • Adım 2: Karşınıza çıkan denetim merkezinin sol alt tarafındaki fener ikonuna dokunun. Böylece fener açılmaktadır.
  • Adım 3: Feneri kapatmak için fener ikonuna yeniden dokunun.
  • Adım 4: Denetim merkezini aşağı sürükleyerek ya da telefonun üst tarafında dokunarak kapatın.
iPhone X ve sonraki modellerde (iPhone SE II ve III hariç) aynı zamanda ekran menüsünde bulunan fener ikonu ile fener açmak mümkündür. Bunun için kilit ekranının sol alt tarafında bulunan fener ikonuna en az 1 saniye boyunca basılı dokunun ve parmağınızı çekin. Tekrar dokunularak da fener kapatılabilmektedir.

iPhone Feneri Açılmıyor Neden?​

iPhone feneri yanmıyor gibi sorunlar donanımsal nedenlerden dolayı olabilmektedir. iPhone fenerinin üzerinde herhangi bir çatlak, hasar ya da sorun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kullanıcının kendi başına cihazı açıp kontrol etmemelidir. Bunun için iPhone yetkili satış merkezlerinde bulunan servis bölümlerinde fener sorunu ile ilgili çözüm bulunabilmektedir.

iPhone El Feneri Kısayol​

iPhone fenerine kısayol olarak kilit ekranından da ulaşabilmek mümkündür. Bunun için yalnızca ekranın sol alt tarafında bulunan fener ikonuna en az 1 saniye dokunulması yeterlidir. iPhone SE II, III ve 8’den önceki modellerde kilit ekranında fener ikonu bulunmamaktadır. Bunun için kısayol olarak yine denetim merkezi kullanılmalıdır.

iPhone Flaş Neden Açılmaz?​

iPhone cihazlarda flaş açılmama nedenleri çok nadiren kullanıcı hatası olmayan sorunlar yüzünden oluşmaktadır. Eğer herhangi bir düşme ya da kırılma söz konusu değil ise, kullanıcı cihazı yetkili servise götürerek garanti hakkını kullanmalıdır. iPhone flaşın önündeki kılıf, etiket ya da farklı bir engel de flaşın çalışmadığı yanılgısına neden olabilmektedir. Flaşın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için fotoğraf çekimi yapmalı ya da denetim merkezinden feneri açmanız gerekmektedir. Eğer yine açılmıyor ise, donanımsal olarak dışarıdan gözükmeyen bir sorun olma ihtimali yüksektir.

Üst Alt