Son Konu

Soru&Cevap Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Forumdas

Editor
Tepkime
15,298
Web
forumdas.com.tr
Credits
-11
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Telefon şifremi unuttum ne yapmalıyım? Günümüzde mobil cihazlar dünya çapında yaygın bir şekilde kullanım görmektedir. Bu cihazlar kullanıcılara özel olduğu için kişiler çoğunlukla bir ekran şifresi koymaktadır. Ne var ki bir süre sonra bu unutulabilmektedir.
Bu gibi bir durumda kişiler ne yapabileceğini, şifrelerini nasıl çözebileceğini doğal olarak merak etmektedir. Bu uygulamalar cihazdan cihaza göre farklılık gösterebilmektedir. Bunları tek tek alt başlıklardan inceleyebilir, buna göre bir cevap alabilirsiniz. Ancak bunlara geçmeden önce bu işlemlerin sadece kendinize ait olan cihazlarda yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Samsung Cihazlarda Şifre Nasıl Değiştirilir?​

Samsung marka cihazlar günümüzde dünya çapında pek çok kişi tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Siz de onlardan bir tanesiyseniz ve telefon şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

• Bu işlemler yapılırken Find My Mobile özelliği kullanılmaktadır.
  • İlk olarak söz konusu site üzerinden Samsung hesabınızla giriş yapılmaktadır.
  • Karşınıza gelen ekranın sol bölümünde, kilit ekranını açmak için seçenek çıkmaktadır.
  • Seçeneğe tıklanarak gerekli işlemlere yapılmaktadır.
Eğer bu işlemleri takip ederseniz, parolanızı değiştirmeniz mümkündür. Ancak bahsettiğimiz üzere bu sadece Samsung cihazlar için geçerli olmaktadır. Peki, ?

Kurtarma Modunu Tercih Etme​

Telefon şifremi unuttum nasıl değiştiririm diyen pek çok kişi vardır. Bu durumda yapabileceğiniz pek çok uygulama yer almaktadır. Kurtarma modu üzerinden telefonu sıfırlamak da onlardan bir tanesidir. Bu adım adım şu şekilde yapılabilmektedir:

• Telefonunuzu kapatın. Bunun için güç düğmesine basılı tutun.
  • Ardından güç düğmesine ve ses kısma tuşlarına eş zamanlı olarak basın.
  • Ses arttırma ve azaltma tuşlarını kullanarak kurtarma modu sayfasına gelin.
  • Güç düğmesini kullanarak seçim yapın.
  • Ardından verileri sil-fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini onaylayın.
Bundan sonra cihazda tüm veriler silinmekte ve yeniden başlatılmaktadır. Bu nedenle dikkatli olmak, verileri önceden yedeklemek önerilmektedir. Yeniden kurulum tamamlandıktan sonra işlem de bitirilmektedir. , bu konu hakkında detaylı bilgi paylaşmıştır. Siteye ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Android Device Manager​

Android Device Manager, telefon şifremi unuttum nasıl değiştiririm diyenler için verilebilecek yanıtlardan bir tanesidir. Mevcut, kullanılabilir bir Google hesabınız mevcutsa hizmete erişebilirsiniz. Ardından sayfada bulunan kilitle butonuna basabilir, bunun sonucunda kilit ekranınızı bir şifre kilidi ile değiştirmeniz mümkündür.

Deseni Unuttum Özelliği​

Android cihazlarda deseni unuttum özelliği de bulunmaktadır. Ancak bu Android 4.4 ve üzeri bir işletim sistemine sahipseniz geçerli olmaktadır. 5 kilit açma denemsi ardından ekrana 30 saniye içinde tekrar deneyin ekranı gelmektedir.

Bunun altında bulunan deseni unuttum butonuna tıklandıktan sonra açılan sayfada Gmail hesabı ve şifresi girilmektedir. Bunlar onaylandığı zaman yeni şifre de belirlenebilmektedir.

iPhone Cihazımın Şifresini Unuttum​

IPhone parolamı unuttum ne yapmalıyım diyorsanız, bunun için de bazı seçenekler vardır. Kilit ekranında parola üst üste yanlış girişmişse iPhone’un etkisizleştirildiğini gösteren bir uyarı gelmektedir. Tekrar denediğiniz zaman şifrenizi hatırlamıyorsanız cihazı kurtarma moduna almak için bilgisayar kullanılabilir. Bu mod cihazı silmenize ve yeniden ayarlamanıza olanak tanımaktadır.

adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sildikten sonra verileri ve ayarları yedeklemeden geri yüklemeniz mümkündür. Bu adım adım şöyle yapılmaktadır:

Bir bilgisayar olduğundan emin olun. Bunun için Mac ya da PC gerekmektedir. PC ise Windows 10 veya üzeri olmalı, iTunes de yüklü olmalıdır.

• iPhone cihaz kapatılır.
  • Cihaz kurtarma moduna alınır. Bu iPhone modeline göre değişen bir işlemdir.
  • iPhone cihazı geri yükleyin.
Bu gibi adımları takip ederek, telefonunun şifresini sıfırlayabilir, ardından tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Üst Alt