Son Konu

Irch.io’nun Filistin’e Yardım Paketi, 900.000$'la Sonlandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_60c746d3300ee_71887.jpg

Bağımsız oyunlar için en önemli platformlardan biri olan Itch.io, bildiğiniz gibi ara sıra sosyal sorumluluk kampanyaları da düzenliyor. Geçen sene yardım amaçlı satışa sundukları “Bundle for Racial Justice and Equality” paketi gibi bu sefer de “Indie Bundle for Palestinian Aid” paketiyle karşımıza çıkmışlardı.

İçerisinde 1000'den fazla oyun bulunan ve yalnızca 5$'a satılan bu paketten elde edilen tüm gelir, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nın Gazze'deki çabalarına gidecekti. Bu kampanya haftasonunda sonuçlandı ve tam tamına 902.365$ gelir toplanmış oldu.

Bundle for Racial Justice and Equality, 8.5 milyon dolar civarı bir miktar toplamıştı ama kampanya süresi de uzundu. Yine de bu yeni kampanya da amacına ulaşmış görünüyor.

Vlambeer'in eski geliştiricilerinden Rami Ismail de "bu kampanya ölenleri veya kaybedilenleri geri getirmeyecek, Filistin'e karşı gelecekteki şiddeti durdurmayacak ama insanların hayatta kalmasına ve hayatlarını yeniden kurmalarına yardımcı olacak. Büyük fark yaratacak" demiş.

Üst Alt