Son Konu

Irtifa Uzaması & Kilo Hakkındaki Tüm Sorunlar Buraya Tek Konu 2.Konu

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Arkadaşlar Başta Şunu maddeler halinde sıralamak istiyorum Çoğunlukla derler ki ; Babanın , veya dayının , veya dedenin uzunlamasına bak , yani genlerine bak , onlar değin olucaksın derler Tamam genler tabikide kayda değer Genlerinde zirve ortalaması % 165 olan bir gencin boyunun 180 olması tabikide beklenemez Genlerin Yanında , senin beslenmen , yaptığın sporlar da zirve uzamasında önemlidir Neyse Çok Uzatmadan Konuya giriyorum

Benim ;

(Annemin Babası )Dedem : 160
(Babamın Babası )Dedem : 170
Dayılarım ; ( 3 Tane Dayım var üçüde 167170 Arası )
Annem :155
Babam 177
Abim : 170

Ilk Önce sizlere böyle genlerimin boylarını yazayım dedim Gördüğünüz gibi çoğunlukla Kısa boylu insanlar Babam birazcık İstisna gibi

Herneyse 18 Yaşındaydım Boyum 172 idi Bitmiş şayet normaldi , çok kısa değildi , fakat babamın boyuda 177 idi Sonuçta en yakın genim olan babamın boyu dek olmam mümkündü 18 Yaşımda karar verdim kendime uzamak için sınırları baskı yapmak istiyordum

Evet Şuan 21 Yaşındayım , bütün 3 Senede 10cm uzadım şu an boyum 182
Babamın demesine kadar sülalede en uzun benim olduğunu söylüyor Fiilen bayramda misafirliklere gittiğimizde falan akrabalardan benden uzununu görmedim herkesin sorduğu tek soru vardı nasıl değiştin bu dek ? Nasıl Uzadın ?

Forumda bir çok kişinin işine yarayacağını düşündüğüm için böyle bir konu açtım ve bu 3 yıl içinde neler yaptığımı anlatmak istiyorum

Arkadaşlar ilk önce disiplin önemli , sıkı ve düzenli yaşamla herşeyi elde edebilirsiniz

Arkadaşlar 18 Yaşımdan daha sonra ahenkli bir idmanbesin planı yaptım kendime

Bu Planda Şunlar vardı

Her Sabahtan Kahvaltıda 1 Barbak Süt ,
Günde 1 Kase Yoğurt ,
Yatmadan önce Mutlaka 1 Bardak Süt ,

Anekdot: Günde ortalama 3 Bardak İçiyordum ( 1 Kase Yoğurt her Gün yedim )

Her sabahtan 500 Kere Zıpladım , Hazırlanmış OL! Vaziyetinde , ellerim yanda sıçrıyordum 100 Taneden 5 Hızlı yapar 500

10 Barfiks Çekiyordum , anında ardındaki barfiks çektiğim demirlere 20 Saniye Asılı Kalıyordum Bunu 5 Çabuk Yapıyordum günde ortalama 15 dakika asılı kalıyordum bağlı bu sıralı 20 saniyelik seriler halinde 5 Seri

Kayda Değer olan bir öteki nokta da sanırım açma germe hareketleri yan bu hareketleri ısınma esnasında zıplamadan önce yapmak gerek Kollarınızı ve bacaklarınızı açma germe hareketleriye açmanız gerekiyor Acıdığı yere değin açıp 10 saniye ummak

Ve en önemlisi Geceleri 1030 da yatıp 0800 da kalkmamdı sanırım

İşte arkadaşlar sadece bu yazdıklarım haricinde extra hiç birşey yapmadan 18 yaşımdan 21 yaşıma değin 10cm uzadım

Fakat dediğim gibi , geninizde uzun biri yahut ola ki bu yaptıklarınız bile yaramayabilir Lakin sonuç olarak şu lahza sülalemde yükseklik ortalamasının düşük olduğu bir sülaleden 182 olarak çıkmam beni şaşırtmadı yok

Süte , yoğurta , uyumlu uykuya , ve yazmş olduğum düzenli spora çok teşekkür ediyorum beni bu 3 senede 10cm uzattıkları için )))

Arkadaşlar umarım bir çok kişinin işine fayda bu konu

İyi Forumlar

Üst Alt