Son Konu

İŞKUR işbaşı eğitim programında hangi meslekler var?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Işbaşı eğitim programına kimler başvurabilir?​

İŞKUR tarafından hazırlanan İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşından büyük herkes katılabiliyor. Ancak bu kişilerin İŞKUR'A kayıtlı ve işsiz olması gerekiyor. Öte yandan programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor.

İŞKUR işbaşı eğitim programı maaşı hangi banka?​

Bu ödemeler ay sonu evraklarının İşkur' a zamanında iletilmesi ile ilgili olarak ayın 10' u ve 20' si arasında Halkbank'ta kursiyerler adına açılmış olan hesaplara yatırılmaktadır.

IEP kapsamı ne demek?​

İşbaşı eğitim programı; nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alma konusunda isabetli bir karar verme imkânı sunmaktadır.

Işbaşı eğitim programında sigorta yatıyor mu?​

Öncelikle belirtmek isterim ki iş başı eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile genel sağlık sigortasına ilişkin primler İşkur tarafından yatırılmaktadır. Eğitim programının düzenlendiği işyerleri ayrıca bir prim ödemesi yapmamaktadır.

İŞKUR kaç yaş sınırı 2022?​

1) İŞKUR'a sadece T.C. vatandaşları kayıt yapabilmektedir. 2) Başvuru yapan vatandaşların 14 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 3) Ayrıca reşit olan vatandaşların askerlik ile ilişiğinin kesilmiş olması gerekmektedir.

Işbaşı eğitim programı kaç kişi yararlanıyor?​

İşyerimde Kaç Kursiyer Çalıştırabilirim? İşbaşı eğitim programından yararlanmak için en az 2 personelinizin olması gerekmektedir. 2-10 arası çalışanınız varsa 1 kursiyer çalıştırabilirsiniz. Personel sayınız 11 ve üzeri ise personel sayınızın 10 da 1 i kadar kursiyer alabilirsiniz.

İŞKUR resmi tatillerin ücretini veriyor mu?​

Türkiye İş Kurumu-İŞKUR✔️Resmi tatillerde işçinin çalıştırılması için işçiden yazılı onay almalı, aksi takdirde işçiye günlük ücreti %100 zamlı olarak ödenir. | Facebook.

İŞKUR maaş ödemesi nereden alınır?​

İŞKUR maaşlarının alınabileceği yer; PTT şubeleridir. İşsizlik maaşı alanlar kimlik belgeleri ile beraber her ayın 5'inden sonra PTT şubelerine gittiklerinde maaşlarını çekebilmektedirler.

Üst Alt