Son Konu

Ispanak Kekli Muhallebi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ispanak Kekli Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler Ispanaklı kek için

*3 yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağı sut
*Yarım su bardağı sıvı yağ
*1 paket vanilya
*1 paket kabartma tozu
*2 su bardağı un
*Yarım su bardağı ıspanak püresi
*8 yemek kaşığı süt (Kase altında keklerimizi ıslatmak için)
*Sakızlı muhallebi (750 ml süt için olan)
*200 ml krema
*100 gram fındık (Çekilmiş 1 su bardağı)

Ispanak Kekli Muhallebi Tarifi Yapılışı
1
*İlk önce kekimizi yapmakla başlıyoruz
*Yumurtalar kırılır iyice çırpılır
*Sırasıyla şeker ,süt ,sıvı yağ, vanilya, kabartma tozu eklenir
*Herbirini eklediğimizde üşenmeden güzelce çırpalım
*Buzluğa atmış olduğum yaklaşık 1012 tane ıspanak yaprağını buzlu haliyle robota koyup çektim
*Yarım su bardağı kadar yaptı
*Kekimin içine kattım Katınca tekrardan parçalayıcıyla geçtim ki robotta kalan minik parçalarda iyice küçülüp keke rengini verip özleşsin
*Sonra da unumu katıp iyice kabara kabara çırptım
*Bütün katıları elekten geçirerek kek hamuruma ilave ettim
*Dikdörtgen fırın tepsime yağılı kağıt serdikten sonra kek hamurunu döktüm
*185 derece de fansız sadece alt üst pişirme yaparak 3035 dakika pişirdim
*Kek piserken hazır muhallebim vardı evde onu tarifine göre pişirdim
*Pişince ilk sıcağı gidince kremayı ekleyip iyice çırptım
*Muhallebinizi evde kendiniz de yapabilirsiniz Ben hazır tercih etmiyorum ama eve alınmış olduğu için kullanmak istedim
*Yoksa evde yaptığım daha çok hoşuma gidiyor
*Tarifide sayfamda mevcuthttp:wwwnefisyemektariflericomcikolatasoslumuhallebi4310759 kekimiz pisince fırından çıkarıp üzerine havlu serelim sıcağı geçsin
*Şimdi kaselerimize yerleştirip süsleyebiliriz
*Aslında bundan sonrası sizin keyfinize kalmış bir durum ben kekten su bardağı ile yuvarlak kalıplar çıkarıp kasemin en altına koydum
*Sonra keki 1 yemek kaşığı sütle ıslattım
*Üzerine 23 yemek kaşığı sakızlı muhallebi ardından fındık ,fındık üstünede robottan çektiğin ıspanaklı kekimden koyup tekrar üzerine muhallebi koydum
*Sonra üzerini çekilmiş ve fındıkla süsledim Şunu belirtmeliyim ki kekin yarısını kullandım
*Kalan yarısını da robottan çekip magnolia tatlısını yapmak için poşetleyip dolaba koydum hani zor durumda kalınca hazır ürünleri kullansak da hazır bisküvi yerine evde yaptığım kekle magnolia tatlımı yapmak beni daha mutlu ediyor
*İnşallah onu da yaptığımda hemen bitmeden resmini çekip paylaşırım Çünkü bizim eve tatlı yetişmiyor Hemen bitiriyoruz
*Özellikle muhallebili yoğun kremalı tatlılardan ertesi günü bırakın bir kac saate bile kalmıyor çok uzatmayayıp sevgiyle kalın yaparsanız lakin allah hepimize güzel günlerde ağız tadıyla yemeği nasip etsin yapacaklara afiyet olsun

*

Üst Alt