Son Konu

Ispanaklı Rulo Börek

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ispanaklı Rulo Börek Tarifi İçin Malzemeler

*3,5 4 adet yufka

İÇİ İÇİN;

*500 gr ıspanak
*1 adet soğan
*Beyaz peynir veya lor
*Pul biber
*Tuz

SOSU İÇİN;

*1 çay bardağı yoğurt
*1 çay bardağı süt
*Yarım çay bardağı sıvı yağ
*1 çay kaşığı kabartma tozu

ÜZERİ İÇİN;

*Susam
*Çörek otu

Ispanaklı Rulo Börek Tarifi Yapılışı Bismallahirrâhmenirahim
Aynı tariften hem patatesli hem sade peynirli yapıyorum siz nasıl isterseniz o şekilde yapabilirsiniz
NOT: Ben saat tutmadım üzeri kızarınca çıkardım
Ispanakları güzelce temizleyip yıkayalım toprağı akınca bi sirkeli suda 10 dakika bekletip mikrobunu temizleyelim ve tekrar bir kere daha su ile yıkayıp sirke kokusunu atalım Suyunu süzüp doğrayalım Soğanları da ince ince doğrayalım bir kaba soğanı Ispanakları alıp üzerine tuzu ekleyip suyu çıkana kadar ovalım üzerine peyniri ve pul biberi ekleyelim ne kadar isterseniz o kadar peynir koyalım ve içine süreceğimiz sosu hazırlayalım yumurtayı yoğurdu sütü sıvı yağı kabartma tozu nu bir kapta karıştıralım bir tane yufkayı tezgaha serelim ve yarısına hazırladığımız sosu sürüp sürülmeyen tarafı sürülen tarafa yapıştıralım D şeklinde olucak aşağıda aşama aşama fotoğrafları koydum ve geniş tarafa hazırladığımız içi serelim ve uçlarını içe doğru kıvırıp saralım ve 4 parmak genişliğinde kesip yağlı kâğıt seri tepsiye dizel ve iç bitene kadar yufka lari aynı şekilde yapalım ve kalan sosu üzerlerine sürelim üzerine susam ve Çörek otunu serpelim
180° lik ısınmış fırına üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim İster soğuk ister sıcak şekilde servis yapabilirsiniz
İnşallah beğenirsiniz
AFİYET OLSUN ?

Üst Alt