Son Konu

İsrail'de Sokak Ortasında Silahlı Saldırı: En Az 5 Ölü

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-de9fc3a0d8eb0279ca3160870013b70c90179309.jpg

İsrail'in Beni Barak kentinde düzenlenen silahlı atakta birinci belirlemelere nazaran 5 kişinin öldüğü bildirildi. Bu, ülkede bir hafta içinde düzenlenen üçüncü atak oldu.

İsrail polisinden yapılan açıklamaya nazaran Tel Aviv'in doğusundaki Beni Barak kentinde silahlı taarruz düzenlendi. Birinci bilgilere nazaran hücumda 5 kişi hayatını kaybetti.

Açıklamada, Beni Barak'ta 'bir teröristin otomatik tüfekle sokakta sivillere ateş açtığı, akabinde diğer bir caddeye geçerek orada da sivilleri maksat aldığı' tabir edildi.

Saldırganın, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Açıklamada saldırganın yahut kurbanların kimliğine ait ise detaya yer verilmedi.

Olayın akabinde Beni Barak kentine çok sayıda güvenlik gücü ve sıhhat grubu sevk edildi.

Başbakan Bennett, İsrailli yetkililerle güvenlik toplantısı düzenleyecek

Öte yandan İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in üst seviye yetkililerle güvenlik toplantısı gerçekleştireceği belirtildi.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamaya nazaran, Bennett, Savunma Bakanı, İç Güvenlik Bakanı, Genelkurmay Lideri, İsrail Güvenlik Ajansı Lideri, İsrail Polisi Genel Müfettişi ve öteki yetkililerin iştirakiyle mahallî saatle 22.00'de bir güvenlik toplantısı düzenleyecek.

İsrail'de üst üste silahlı saldırılar

Bu, İsrail'de bir hafta içinde düzenlenen üçüncü hücum oldu.

Ülkenin güneyindeki Birusseba kentinde 22 Mart'ta düzenlenen bıçaklı hücumda 4 İsrailli hayatını kaybetmişti. Saldırganın IŞİD sempatizanı olduğu ve daha evvel 'güvenlikle ilişkili' kabahatlerden mahpus yattığı belirtilmişti.

Hadera kentinde ise 27 Mart akşamı iki saldırganın açtığı ateş sonucu 2 polis ölmüş, 3 polis yaralanmıştı.

İsrail polislerini maksat alan saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Üst Alt