Son Konu

İşte iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 ile sunulan tüm özellikler!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
adsiz-1her-cover-JLqQ_cover.png

Apple bugün iOS 15.4, iPadOS 15.4'ün birinci betalarını test maksadıyla geliştiricilere sundu ve en son iOS işletim sistemlerine bir dizi yeni özellik ekledi. iOS 15.4, bugüne kadar iOS 15'e yaptığımız en büyük güncelleme. Bu güncelleme ile Kozmik Denetim, maskeli Face ID, yeni emojiler ve çok daha fazlası geliyor.

Maske ile Face ID

hjhgj-BDgP.png

iOS 15.4 ile artık bir maske takarken iPhone'unuzun kilidini açma seçeneği var. Apple, tam yüz kimliğinin daha inançlı bir seçenek olduğu konusunda uyarıyor, lakin maske ile Face ID artık mevcut. Face ID, iOS 15.4'e güncelleme yapıldıktan sonra etkinleştirilebilir ve kimlik doğrulama maksadıyla gözlerinizin etrafındaki alanı kullanmak üzere tasarlanmıştır. Gözlüklerle çalışır, lakin güneş gözlükleriyle uyumlu değildir ve bir maske takılıyken kilidini açmak için iPhone'a bakıyor olmanız kâfi olacak. Maskeli Face ID, iPhone 12 ile hudutlu görünüyor, lakin Apple Hisse süreçlerini ve üçüncü taraf uygulama girişlerini doğrulamak için kullanılabilir.

Üniversal Denetim

iPadOS 15.4 ve macOS Monterey 12.3, iCloud hesabınızda oturum açmış olan iPad'leri ve Mac'leri denetim etmek için tek bir imleç ve klavye kullanmanıza müsaade vermek üzere tasarlanmış, uzun vakittir beklenen Üniversal Denetim özelliğini aktifleştirir. Üniversal Denetim'in kullanımı çok kolay ve iPadOS 15.4 ve ‌macOS Monterey‌ 12.3'e yükselttiğinizde varsayılan olarak aktifleştirilir. Örneğin, bir MacBook'unuz ve bir iPad'iniz varsa, MacBook'un izleme dörtgeni ve klavyesi direkt ‌iPad‌'in ekranında da kullanılabilir.

Emojiler

Bahar iOS güncellemeleri çoklukla yeni emoji karakterleri getirir ve iOS 15.4 bir istisna değil. Beta sürüm, toplam 112 yeni karakter için 37 emoji ve 75 cilt tonu eği ekleyerek Emoji 14 takviyesi sunuyor.

El sıkışma emojisinde bir güncelleme ile birlikte kalp eller, sağ el, sol el, avuç içi aşağı el, avuç içi üst el, işaret parmağı ve başparmak çapraz olan el, izleyiciyi işaret eden işaret üzere birkaç yeni el emojisi var.

Kısayollarda Şahsî Otomasyonlar İçin Bildirimleri Kapatın

Aktifleştirilen Kısayollar için bildirimleri açıp kapatmanıza imkan tanıyan yeni bir "Çalışırken Bildir" seçeneği var. Bu seçenekle, ‌iOS 15‌'in evvelki sürümlerinde mümkün olmayan bir Kısayol etkinleştirildiğinde bilgilendirilmemeyi seçebilirsiniz.

iPadOS Notlar Uygulaması

‌iPad‌'deki Ayarlar uygulamasının Notlar kısmında, "Hızlı Notlar"ın altında yeni bir "Köşe" kısmı var. Bu kısımda, sol köşe kaydırma ve sağ köşe kaydırma için fonksiyonları seçebilirsiniz.

Üst Alt