Son Konu

İzmir'de Cinsel Taciz İddiası: Küçük Kızın Günlüğünde Yazdıkları Ortaya Çıktı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0943e245196045c70dc1b334ae18757b79bc6cfa.jpg

İzmir'de üvey babası tarafından cinsel tacize uğradığı tez edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun tuttuğu günlük, yaşadığı travmayı gözler önüne serdi. Günlükte, "Biliyor musun? Çok memnunum. Zira o adam cezasını çekecek. Fakat bir de korkuyorum, zira anneme bir şey yapmalarından korkuyorum" yazdığı, yaşadıklarını aklından atamadığını anlattığı görüldü.

İzmir'de üvey babası tarafından cinsel tacize uğradığı savında 14 yaşındaki kız çocuğunun günlüğüne yazdıkları ortaya çıktı.

Olay, geçen yıl şubat ayında İ.T'nin annesi A.S'nin eline tutuşturduğu mektupla ortaya çıktı. İ.T'nin, 2016'dan bu yana üvey babası Bülent S'nin fizikî ve kelamlı tacizlerine maruz kaldığını anlattığı mektubu okuyan annesi A.S, savcılığa giderek şikayetçi oldu.

48 saatte iki farklı rapor

Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmada 4 yıldır çocuğa istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Bülent S. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Karşıyaka 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın birinci duruşmasında suçlamaları reddeden Bülent S, tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

İ.T. duruşmada yaşadıklarını anlatırken, psikolog O.T'nin hazırladığı 21 sayfalık uzman raporunda, çocukların uygun ve makus sevmeyi anlayabilecek seviyede oldukları, başlarına gelenleri düzgün formda söz edebildikleri ve ruhsal durumlarının yaşadıkları şeylere kılavuzluk edici bir yapıda bulunduğu vurguladı.

O.T. tarafından birinci raporun sonraki günü hazırlanan ek raporda ise tam karşıtı sözlere yer verilerek çocukların annelerinin yönlendirmelerine açık olduğu, vakit kavramlarının bulunmadığı tarafında görüşlere yer verdi.

İ.T'nin avukatları uzman raporunun asla kabul edilebilir olmadığını belirterek, yeni rapor talep etti. Mahkeme bu talepleri reddederken, mütalasını veren savcı da sanık Bülent S'nin beraatini istedi.

"Keşke annem yanımda olsaydı"

Avukatlarının dava belgesine kanıt olarak girmesini talep ettiği İ.T'nin günlüğü ise müracaatın dava açıldıktan sonra, mahkemeye geç sunulması nedeniyle kabul edilmedi. Mahkemenin, kanıt listesine almadığı İ.T'nin günlüğü, küçük kızın yaşadığı travmayı gözler önüne serdi.

Ablasıyla birlikte anneannesinde kalan İ.T, anne hasretini ve birlikte yaşama isteğini günlüğüne şu sözlerle kaydetti:

"Eğer bir dilek dileyince gerçek olsaydı kesin, İnşallah annemle yaşarım derdim. Annemi sahiden özledim", "Şimdi uyuyacağım keşke annem yanımda olsaydı. Cuma günü tahminen giderim anneme!", "Yarın dolgu yapacaklar ve dolgu acıtıyor! Annemi istiyorum!... Anne gel artık, yanına al beni!... Seni istiyorum, yeterli geceler seni çok seviyorum..."

"Korkuyorum"

Konutta karşılaştığı tacize de günlüğünde yer veren İ.T'nin, yaşadıklarının gece hayallerine girdiğini, okuldayken dahi aklından atamadığını da satırlara aktardı. İ.T. şu sözleri kullandı:

"Biliyor musun? Çok memnunum. Zira o adam cezasını çekecek. Lakin bir de korkuyorum zira anneme bir şey yapmalarından korkuyorum. Lakin her şey çok hoş olacak eminim", "Bunlar daima hayallerime ve karşıma çıkıyor, onun cezaevinden çıkmasından korkuyorum. Lütfen çıkmasın günlük, her zamanki mutsuz İ.", "Sana daha evvel ne yaşadığımı anlatmıştım. Geceleri hayallerimde görüyorum. Okulda dersteyken bile birdenbire aklıma geliyor", "Anneme geldik burada kalacağız. Dün düşümde sana anlattıklarımı gördüm. Her gece görüyorum. Korkuyorum!"

Kıymetli bir kanıt

İ.T.’nin avukatlarından Zeynep İrem Durmaz, insanı derinden etkileyen günlüğü, duruşmada sundukları dilekçeyle kanıt olarak mahkemeye sunduklarını belirtti.

Durmaz, "Ancak yargılamanın başında sunulmadığı gerekçesiyle maalesef bu günlük evraka kanıt olarak eklenemedi. Halbuki bu günlük çocuğumuz başına gelenleri çok açık ve net bir biçimde lisana getirmiş, yaşadığımız istismar hadiseleri detaylarına kadar günlükte yazılmış. Biz bu kademede da bunun kıymetli kanıt olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Üst Alt