Son Konu

kadındakı kucuk kız...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cenk, avucunu acmış kendisine doğru elini uzatan adama ters ters baktı
Elli yaşlarında gosteren adam, gormeye alıştığı hırpani kıyafetli dilencilere benzemiyordu Uzerindeki giysiler eski fakat temizdi Eli yuzu temiz ve sağlıklı gorunuyordu Sapa sağlam adam gidip calışacağına dileniyor, belki benden daha zengindirdiye duşundu Zaten canı cok sıkkındı, birde sinirlenmişti

Alaycı bir ses tonuyla :
Ekmek parası mı istiyorsun ? diye sordu

Hayır cikolata parası lazım!

Cenk'in kızgınlığı şaşkınlığa dondu Espri yeteneği olan
dilencinin hali de başka oluyor diye duşundu

Niye siz ekmek bulamayınca cikolata mı yiyorsunuz?

Hayır Ekmek bulamadığımız gunler genellikle bulgur pilavı yeriz,
onu da bulamadıysak ac yatarız

Cenk adamın ciddi mi konuştuğunu yoksa dalga mı gectiğini anlayamamıştı

Bu gun karnınız doydu ustune tatlı mı istedi canınız?

Fakirin canı mı olur ki, tatlı istesin beyim

Bu bir kamera şakası mı yoksa sen iş bulamamış stendapcı mısın?

Hicbiri değil Sadece fakirim Bugun karımın doğum gunu, ona
cikolata goturmek istiyorum

Doğum gununde yaş pasta alınır bildiğim kadarıyla

O bizim icin değil zenginler icin Otuz yıllık evliliğimiz boyunca ona bir kez bile yaş pasta alamadım Ama her doğum gununde mutlaka cikolata goturdum Cikolatayı cok sever

Adamın soyledikleri Cenk'in dikkatini cekmişti O akşam karısıyla
kavga etmiş, kapıyı carpıp kendini sokağa atmıştı Arabasına da binmemiş sahile kadar yurumuştu Denizi seyretmek de onu rahatlatmamıştı Oysa eskiden denizi seyrederken cok rahatlardı Dalgalar sıkıntısını alıp gotururdu
Fakat karısının evde ağlıyor olduğunu bildiği icin olsa gerek,
hicbir şey onu rahatlatmıyordu

Dilenciyle konuşurken biraz kafası dağılmıştı Acaba soyledikleri
gercek mi, yoksa uyduruyor mudiye duşundu

Cebinde bir cikolata alacak para yok mu şimdi?

Cenk'in sorusu uzerine adam ceplerini boşalttı, bir nufus
cuzdanından başka bir şey cıkmadı

Ben dilenci değilim İşim yok Gunluk calışırım, ne iş bulursam
yaparım Fakat bu gun butun gun iş aradım, aksilik bu ya, hicbir iş
bulamadım

Cenk oturduğu bankı işaret ederek yer gosterdi

Oturun biraz dertleşelim bari, dedi

Adam cekingen cekingen oturdu yanına

Yokmu eşin dostun, borc alacak akraban?

Fakirin akrabaları da fakir olur beyim Bulurlarsa kendi
karınlarını doyururlar

Dilenecek kadar cok mu seviyorsun karını ?

Hem de cok seviyorum Otuz yılımı aydınlattı o benim

Hımmmm Aşk hem de otuz yıl suren aşk Hayret doğrusu! Aşkın omru en fazla uc yıl diyorlar oysa Sen otuz yıldan bahsediyorsun

Evet Gecen yıllar sevgimi azaltmadığı gibi artırdı

Soyle o zaman nedir evlilikte mutluluğun sırrı? Soylediklerine
bakılırsa sen mutluluğun formulunu bulmuş gibisin

Ben ilkokulu bile bitirmedim Oyle formul falan bilmem

Formul dediysem kimya formulu sormuyorum canım Bende altı yıllık evliyim Sevdiğim kadınla evlendim, fakat mutlu değilim Surekli kavga ediyoruz Daha iki saat once kapıyı carptım cıktım Evimiz, arabamız, işimiz, gucumuz, her şeyimiz var, ama mutlu değiliz Senin hicbir şeyin yok, ama mutlusun Para mı acaba bizi mutsuz eden?

Hicbir şeyim yok mu? Hayır benim her şeyim var Benim karım her şeyim Sevgilim, eşim, arkadaşım, hayat yoldaşım Hayatımı paylaştığım insandan daha değerli ve daha onemli ne olabilir ki dunyada?
Sizin ev, araba, iş diye her şey dediğiniz şeylerdir aslında hicbir
şey olan

Oyle deme, şu kadar varlığın icinde bile karım her şeyden şikayet ediyor Bir de fakir olsam kim bilir ne olur?

Altın tasın, kan kusana faydası yoktur beyim Sen kadın ruhunu
hic anlamamışsın Hicbir kadın iyi bir evde oturduğu, hergun ceşit
ceşit yiyecekler yediği icin mutlu olmaz Bir kadın, kocasının her şeyi olduğunu bildiğinde ancak mutlu olur

Sizin mutluluğunuzun sırrı bumu ?

Olabilir Ben karıma değerli şeyler alamıyorum ama ona benim icin ne kadar değerli olduğunu hissettiriyorum O da cok mutlu oluyor

Bir kadına değerli olduğunu nasıl hissettirilir?

Kucuk kızı severek

Kucuk kız mı ? Hangi kucuk kız ?

Yaşı kac olursa olsun her kadının icinde hic buyumeyen bir kucuk kız vardır O kızı ne kadar cok sever, ne kadar cok mutu edersen, o kadını da o kadar mutlu edersin

Nasıl yani ?

Kucuk kız neleri sever, nelerden hoşlanır bir duşunun Kucuk
kızlar hep beğenilmek, ilgi gormek isterler Guzel olduklarını duymaya bayılırlar Kendilerine prensesmiş gibi davranılmasını beklerler Kucuk kızlar hep prenses olmayı hayal ederler Surprizlerden hoşlanırlar Biraz şımartılmak isterler Sevilmek ve sevildiklerini hep duymak isterler İltifata doymaz kucuk kızlar Oyle değil mi?

Haklısın Benim dort yaşımda bir kızım var Adı Aylin Her akşam
boynuma sarılır babacığım beni ne kadar seviyorsun?diye sorar Giysisini değiştirdiği zaman etrafımda Baba guzel olmuş muyum?diye sorar durur Guzelsin demem de yetmez ona Harikasın prenses gibi olmuşsundemeliyim Dunyanın en guzel kızı demeliyim

İşte kadınlar bir omur boyu bunu duymak isterler Ben elli
yaşındaki karıma boyle davranıyorum Omrumuz olurda seksen, doksan yıl da yaşarsak ben ona boyle davranmaya devam edeceğim Ona bebeğimdiye hitap ediyorum cok hoşuna gidiyor Bebeğim bana bir cay yapar mısın?dediğimde cay yapmak icin nasıl koşturduğunu gormelisiniz

Hic kavga etmez misiniz siz?

Kavga evliliğin tadı tuzu Arada biz de tartışırız Kusup barışmanın tadı ayrıdır Benim karım bir keci kadar inatcıdır Onunla barışmak icin uğraşmak ayrı bir keyif verir bana

Benim eşim cok ciddi kadındır Hic kucuk kız havası yok onda

Kucuk kızlar buyudukleri zaman artık sevgi, ilgi istemeye utanırlar En ciddi yada en yaşlı kadının bile o kucuk kız mutlaka vardır Yeter ki sen o tatlı kızı sevindirmeyi, mutlu etmeyi bil Ve o kucuk kızı asla aldatma Yoksa bir daha sana guvenmez ve ne yaparsan yap hep kuşkuyla bakar Kucuk kızlar hem cabuk mutlu olurlar hem de cabuk kırılırlar Cok narindir onlar Hoyrat elleri sevmezler Yumuşak dokunuşları severler

Bu tavsiyeni deneyeceğim Fakat her zaman yapabilir miyim bilmiyorum Bazen işlerim cok yoğun oluyor o zaman eve cok yorgun gidiyorum

Bu sadece bir bahane O kucuk kızı mutlu etmek dunyanın en kolay işi Coğu zaman birkac tatlı soz yeterli olur Sen o kucuk kızı mutlu ettiğinde karşılığını fazlasıyla alırsın Artık o seni rahat ettirmek icin elinden gelen gayreti gosterir Karısı mutlu olmayan erkek mutlu olamaz Mutlu olmak isteyen erkek once hayat arkadaşını mutlu etmelidir Duşunsene somurtkan, mutsuz, surekli soylenen biriyle yolculuğa cıksan ne kadar mutlu olabilirsin

Haklısın da bende butun gun ailem icin calışıp yoruluyorum

Yine para, yine dış sebepler Evet para onemli ve gerekli ama
kadınlar para icin erkekleri sevmezler Para gecici mutluluklar verir
Kadınlar hediye almayı severler Paran varsa hediye al tabi Ama
hediyeyle mutlu olmasını bekleme Hediyenin yanına sevgini
katmazsan hediyenin bir anlamı yoktur Benim hicbir zaman cok param olmadı Gunluk kazandım gunluk yedik Bazen ac kaldığımız gunler oldu
Hicbir zaman karımın kulaklarına altın kupe takamadım ama her zaman aşk sozleri fısıldadım Hicbir zaman boynuna pırlanta gerdanlık alamadım ama hep opucuklerle sevdim boynunu Hicbir zaman ona ipek elbiseler giydiremedim ama kendi bedenimle ipek elbise gibi yumuşacık sardım bedenini ve mutlu ettim onu

Adam ayağa kalktı

Bana musaade, artık gitmeliyim, karım merak eder Sende git evine kucuk kızın gonlunu al, belki o kucuk kız şimdi evde ağlayıp duruyordur

Cenk de ayağa kalktı Kuvvetlice elini sıktı

Sizi tanıdığıma cok memnun oldum

Elini bıraktı koluna girdi Yolun karşısındaki pastaneyi gosterdi

Hadi gel eşin icin şuradan cikolatalı pasta alalım, dedi

Pastayı aldılar Adam hayatında ilk defa karısına yaş pasta goturmenin mutluluğuyla, bin bir teşekkur ederek evinin yolunu tuttu Cenk de pastanenin yanındaki manavdan karısının en sevdiği meyvelerden aldı

Evine geldiğinde karısı şişmiş gozlerle mutfak masasında oturmuş su iciyordu Cenk hic konuşmadan meyveleri buyukce bir tabağa dokup yıkadı, sonra eşinin onune koydu

Bunlar dunyanın en şanslı meyveleri, dedi

İnci hic konuşmadı

Sorsana niyediye

İnci kızgın kızgın:

Niye? Diye sordu

Cunku dunyanın en guzel ve en tatlı kadının midesine gidecek, dedi gayet ciddi bir ses tonuyla İnci şaşırmıştı Bir anda yuzunun ifadesi yumuşamıştı

Bunlar senin sevdiğin meyveler, senin icin aldım

Hayret bir şey! Her zaman kendi sevdiğin meyveleri alırdın Benim hangi meyveleri sevdiğimi iyi hatırlamışsın Aslında bu beklediğim istediğim bir şeydi bak senin sevdiğin meyveleri aldımAma şimdi kıymeti yok Cunku sana cok kırgınım, meyve alarak gonlumu alamazsın

Ozur dilerim seni kırdığım icin

Sonra Cenk yere diz coktu

Cezam neyse razıyım Ama bir tek şey istiyorum senden Seni
delice seven bu adamı senden mahrum etme

Cenk yere comelmiş, boynu bukuk bir vaziyette cok komik
gorunuyordu

İnci kıkır kıkır gulmeye başladı

Affetmek o kadar kolay değil Bakalım hangi cezalara
katlanabileceksin, dedi

Cenk işte o zaman ona muzip muzip bakan eşinin icinde sakladığı kucuk kızı gordu

Bundan sonra her şey daha farklı olacak diye duşundu forumda varsa ozur dılerım

Üst Alt