Son Konu

kadir doğulu ozgecmiş

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kadir doğulu ozgecmiş,

Kadir (28) ve Kemal Doğulu (31) kardeşler Bircok kişi onların ismini Kadir Doğulunun Hande Yenerle yaşadığı aşktan sonra duydu Ama işin aslı oyle değil Doğulu Kardeşler 10 yılı aşkın suredir aralıksız calışıyor Kemal Doğulu, Hande Yenerden Demet Akalına pek cok kişinin imaj danışmanlığını yapıyor Klip ve fotoğraf cekiyor Kardeşi Kadir Doğulunun bir menajerlik şirketi var Aynı zamanda yeni bir diziye hazırlanıyor ve son gunlerin populer mekanı Piyasayı işletiyor

Doğulu kardeşler Mersinde ev hanımı bir anne ve işci emeklisi bir babanın cocukları olarak dunyaya geldi Beş cocuklu ailede butun cocukların yaşları birbirine yakın olunca aralarında abi kardeş ilişkisinden cok arkadaşlık ilişkisi kuruldu Babalarının calışmak icin ABDye gitmesiyle de erken yaşta sorumluluk altına girip cocuk yaşlarda iş hayatına atıldılar Kadir Doğulu, 10 yaşında mahalle esnafının yanına girdi Abisi Kemal Doğulu yaz aylarında bisikletcide, bakkalda iş yaptı: “Tabii zıpırlıklarımız da oldu diyor Kemal Doğulu
Kemal Doğulunun asıl hayali iyi bir kadın kuaforu olmaktı Bu yuzden kucuk yaşta annesinden gizli evde kız kardeşinin saclarını keserek işe başladı 12 yaşına geldiğinde artık Mersinde kuafor olan kuzeninin yanında cıraklık yapıyordu
Hayatı istediği gibi surerken amcasının zoruyla İmam Hatipe kaydoldu Arapca ve Kuran derslerinde başarılı olamadı Ailesinden gizli Anadolu Lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bolumunu kazanarak İmam Hatipten ayrıldı Lise sonrası Urfada Harran Universitesinde Pazarlama Bolumunu kazandı: “Urfadan ikinci senem bitmeden ağlayarak dondum Cok zor şartlar altındaydım Eşyalarımla sokakta kaldım Ev bile vermediler Bunun nedeni sadece oğrenci olmamdı Ama pes etmedi İstanbulun yolunu tuttu Kuzeni Zeki Doğulunun salonunda calışmaya başladı

FOTOĞRAFCILARIN NEFRETİNİ KAZANDIM

Bunu moda dergilerindeki cekimler icin sac tasarımı yapmak takip etti: “Sac konusunda mutavazi olamayacağım Herkes benimle calışmak istiyordu Dergiler sıradaydı Guzel saclar yapıyordum Saclar iyiydi ama bu sefer de piyasadaki makyozler onu tatmin etmedi Pariste bir kozmetik firmasından bir suru iyi makyaj malzemesi aldı ve bu işe girişti Zamanla insanlar yaptığı makyajları beğendi Ve sıra fotoğraf cekmeye geldi İlk cektiği fotoğraflar Elle dergisine moda sayfalarında yayınlandı “Bu benim fotoğrafcıların nefretini kazanmama neden oldu Cunku bu işlerin eğitimini almadım Ama eğitim alanlardan daha cok fotoğraf cektim Bu yuzden ister istemez kıskandılar Hepsine hak veriyorum Fakat bu işler kendini geliştirmeyle alakalı ben de kendimi eğittim Butun bunların ardından hepsinin tamamlayıcısı olan imaj danışmanlığı geldi Hande Yener, Seda Sayan, Sıla, Kutsi, Gokhan Ozen, Nil Karaibrahimgil, Demet Akalın gibi isimlerin imajlarını baştan aşağıya tasarladı Fotoğraflarını cekti Klip yonetti

UYURKEN BİLE SIKILIYORUM

Kadir Doğulunun da ortaokul ve lise yılları calışarak gecti Ozellikle kafe ve bar işletmeciğinden keyif alıyordu 2000de abisinin yanına gelmek icin İstanbulun yolunu tuttu Once Beyoğlu Frapede işe girdi Ardından Refikada calıştı Cafe City ve Buzda garsonluk yaptı Salomanjede cumartesi pazar gunleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı Bir sure sonra bu işe iyice kafayı taktı Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Romadaki kafeleri ve restoranları inceledi Oradaki yemekleri tattı Turkiye donuşu House Cafede işe girdi İki sene işletmecilik yaptı O donemde abisi aracılığıyla Hande Yenerle tanıştı Kısa bir sure sonra bu tanışıklık aşka donuştu Hande Yener menajerlik işlerini calışkan bulduğu Kadir Doğuluya teslim etti Zamanla işi buyuttu ve “Tpa isminde bir şirket kurdu Şimdi Hande Yenerle calışmaya devam ediyor Bunun dışında bazı isimlere menajerlik hizmeti veriyor Aynı zamanda Harbiyedeki Piyasa isimli gece kulubunu işletiyor Yazın başlayacağı dizi icin oyunculuk kurslarına devam ederken bir yandan da Emel Muftuoğluyla yakında başlayacağı yemek programının hazırlıklarını yapıyor Okan Universitesi Gastronomi Bolumunde birinci sınıf derslerine devam ediyor: “Allah bana bir enerji vermiş gerisini koy vermiş Calışmadığım zamanlar kendimi rahatsız hissediyorum Uyurken bile sıkılırım diyor

KEMAL DOĞULU
TAKLİT DİYENLERİN CEHALETİNE VERİYORUM

Stil danışmanlığının yanında bir de album yaptınız Peki şarkıcılık nereden esti?
Hayatımında elime fırca alıp aynanın karşına gecip şarkı bile soylememiştim Acıkcası şarkı soylemekten utanan bir adamdım Ama makyaj yaparken insanlara yakın oluyorsun ve tonlamalarını daha iyi duyuyorlar Bir gun Handeye makyaj yaparken bana “kulağın cok iyi dedi Ve İzmirde konserine vokalisti gelmeyince beni sahneye cıkardı Sonra da album yapmaya karar verdik

Hic korkmadınız mı?
Korktum tabii “Rezil olur muyum? diye duşundum En zoru şarkıya ruh vermekti Bir şarkı icin uc gun studyoya kapandım

Her işe atlıyormuş gibi bir algı oluşmuyor mu?
Oyle bir şey yok Benim hepsine yeteneğim var Başkaları da yapabiliyorsa buyursun yapsın

Neden calışmak icin sizi tercih ediyorlar?
Hic mutevazı olamayacağım Yetenekliyim Yaptığım işi iyi yapıyorum Sonucları ortada Ayrıca bugune kadar yaptığım calışmalarda konuşulmayan tek bir iş yok

O zaman sizin standartınız konuşturmak mı?
Dikkat cekmek Olumlu veya olumsuz konuşulsun, tartışılsın, masaya yatırılsın En kotu şey hic konuşulmayan işler yapmak İşim konuşulmazsa değeri olmaz

Hic kapınızı calıp “Hakkımda konuşturdun ama bu imaj olmadı diyen yok mu?
Hayır hic olmadı Oyle bir alternatif yok Bana o kadar guveniyorlar ki aynaya bile bakmıyorlar

Peki konuşturan işler yapmanın sırrı ne?
Kadın ruhundan anlıyorum Ayrıca bir kadının yuzune bakınca onun nasıl guzel olacağını goruyorum Kadın dediğin androjenlikten uzak, seksi ve camurda da olsa guzel gorunmeli

Hande Yenere cektiğiniz Sopa klibinin Cheryl Coleun 3Words isimli klibinin kopyası olduğu soylendi?
Ben bu lafı soyleyenlerin cehaletine veriyorum Gordukleri kadarını biliyorlar

Hic mi benzerlik yok klipte?
Ben İspanyol bir modern dans videosundan ilham aldım Herhalde bu soylenen isim de oradan ilham almıştır

Size kıl olan bir kesim de var Neden boyle?
Ben Kadire gore asosyalim İlk başta bir duvarım oluyor Bu yuzden de antipatik gorunuyor olabilirim Bir kısım beni seviyor bir kısım benden nefret ediyor Sevenler benle empati kuranlar Sevmeyenler yerimde olmak isteyenler

Neden sizin yerinizde olmak istesinler?
Cunku ben onların sevdiği ikonlara starlara cok yakınım Hepsi cok yakın arkadaşım Benim yaptığım işleri cok beğenseler de sırf bok atmak amaclı boyle yorumlar yapıyorlar

Hande Yenerin elektronik muziğe gecişi ve imajı konusunda hep siz eleştirildiniz En buyuk etki sizin miydi?
Handenin değişiminin sorumlusu biz olduk Ben kimsenin muzik kariyerine mudahale edemem Zaten Handeyle pop soylediği 2004ten beri calışıyorum Tesadufen Kadirle ilişkilerinin başladığı donemde Hande bir değişim surecine girdi Fatura bana kesildi

Pembe ve turuncu saclar nasıl ortaya cıktı?
Elektronik muzik yapıyordu ve bu sacları yaptım Cunku gencleri yakalamak istedim 1314 yaşındaki kızlar ve erkekler de onu takip ettiler Şimdi de yaptığı muziğe uygun gorseller hazırlıyorum

MAHALLELERDE DONEN OLAYLARIN YANINDA SIRADANIZ

Siz cok hırslı gencler misiniz?
Kemal: Pozitif anlamda hırslıyım Benim yola cıkma nedenim herkes beni konuşsun ve unlu olayım değil Ben sadece başarılı olmak istiyordum Yaptığım işler iyi oldukca zaten bunlar bana geldi
Bu kadar işin icine girdiniz Hic bunlar arasında başarısız olduğunuzu duşunduğunuz olmadı mı?
Kemal: Calışmasaydım dediğim kişiler ve işler oldu Ama ben bir işin altına giriyorsam o işin kotu olma ihtimali yok Yoksa elimi taşımın altına sokmam
Soylendiği kadar marjinal mi yaşıyorsunuz?
Kemal: Bunu soyleyen ilk başta marjinalin kelime anlamını oğrensin Bizim marjinallikle alakamız yok Zaten memlekette algılanamayan her şeye marjinallik denir
Yani uc noktalarda yaşamıyormusunuz?
Kemal: Bizim hayatımız televizyondaki kadın programları ya da mahallelerde donen olayların yanında cok sıradan ve normal kalıyor
Birbirinizi uc kelimeyle tarif eder misiniz?
Kadir: Kemal yetenekli, calışkan ve hırslı
Keman: Kadir cok pozitif, duygusal ve gereksiz humanist Ama bazen sinirli ve fevri olabiliyor

KADİR DOĞULU
DORT AYDIR ELİME GAZETE ALMIYORUM

Abiniz sizin imajınızla da oynadı mı?
Bu konuda cok dertliyim İstanbula ilk geldiğimde uzun saclarım vardı Onlara bir ara 70ler modası verdi Sonra sıkıldı vurdu makineyi Uc numara yaptı

Abinize gore siz daha capkınsınız herhalde?
Evet Ben daha capkınımdır 28 yaşındayım ve hayatımın bir donemini kapattım Bundan sonra bir sure evlenmek, cocuk sahibi olmak gibi bir niyetim yok Hayatımı yaşıyorum

Ama evlenmeyi duşunuyordunuz?
25 sene oncesine kadar oyleydi İki defa imzadan dondum O donemde oyle hissediyordum Ama donemsel bir durumdu İcimde yaşadığım pek cok Kadir oldu ve o donem yaşadığım enteresan bir Kadirdi

Nasıl yani?
Ben gibi başlamadı Sonra da oyle devam etti Ama mukemmel gunlerdi Zaten cok isteseydik evlenirdik herhalde

Ayrılığın ardından “Konuşsam ortalık yıkılır dediniz Şimdi konuşur musunuz?
Bircok cumle kurdum ama hicbiri bu anlama gelmiyordu Doğru olan mukemmel dort yılın ardından konuşmamak En iyisi herkesin kendi hayatını hakettiği gibi yaşaması Ben dort aydır elime gazete almıyorum Kimseyle bunları konuşmuyorum

Hande Yener sizin ayarladığınız konserlerde fiyat indirimi yapıyormuş Doğru mu?
Cok komik bunlar Hande bana ozel bir fiyat uyguladığını soylemiş Ama zaten birebir menajeri benim ve konser fiyatlarını ben belirliyorum

Şimdi arkadaş mısınız?
Arkadaş olmaya calışıyoruz Birkac defa goruştuk Zor oluyor ama bazı şeyleri aşmak lazım

Şimdi Piyasayı işletiyorsunuz
İnsanlara şık gorunen, kucuk, iyi icki ve iyi yemek mekanı işletmek istiyordum Guzel bir zamanlama oldu Yakında mutfağa girip yemek de yapacağım

imageskadirdoguluozgecmis5aff7668743be

Üst Alt