Son Konu

️Kahve Çekirdeği Kurabiye

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
kahve-cekirdegi-kurabiye.jpg

️Kahve Çekirdeği Kurabiye Tanımı İçin Gereçler

• 125 gram yumuşamış tereyağı yahut margarin
  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • Yarım su bardağı mısır nişastası
  • 2 tatlı kaşığı nescafe (2 yemek kaşığı sıcak su ile açılmış). yahut 1 tatlı kaşığı granül kahve ben nescafe kullandım daha yumuşak bir tadı oluyor)
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2-3 yemek kaşığı kakao
  • 2,5 su bardağı un (Kontrollü kullanın)
  • 1 portakal kabuğu rendesi (Tercihe göre)

️Kahve Çekirdeği Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
  1. Öncelikle ben kurabiye tariflerindede kek yapar üzere hamur sert kıvam alana kadar mikserle çırparım.
  2. Daha homojen bi kıvamı oluyor ve çabuk hal alıyor ❗ elinizle de yapabilirsiniz tabi ☕
  3. Yumuşamış tereyağı yahut margarini pudra şekeri ve nişasta ile çırpıyoruz. ☕
  4. Krema üzere kıvam alınca portakal kabuğu rendesi ,kakao ve sıcak şu ile açtığımız kahveyi koyup,biraz daha çırpıyoruz. ☕not:‼️ türk kahvesi ile de yaptım ancak acı bi tadı oldu,damak zevkine nazaran değişir tabi isteğe nazaran 1 tatlı kaşığı türk kahveside kullanabilirsiniz ☕
  5. Unun birazını ekleyip,mikserle çırptıktan sonra hamuru tezgaha alıp güzelce ele yapışmayan bi kıvam alana kadar yoğuralım. ☕
  6. En son küçük kesimler alıp,kürdan yardımı ile ortasına çizik atarak kahve çekirdeği görünümünü veriyoruz. ☕
  7. 170 derece ısıttığımız fırında 10 dk kadar pişiriyoruz. (küçük olduğu için çabuk pişiyor ,dikkatli olun ortada denetim edin) ☕ tadıda portakal koyduğumuz için hatırlayanlar için, çocukluğumuzun jumbo ayıcıklı kurabiyesi tadına çok benziyor kaç tane yedim bilmiyorum ☕ ölçüyü arttırıp,bi kavanoza koyup buzdolabında koruma edip istediğiniz vakit taze bi formda hem kahvenizin ,hem çayınızın yanında tüketebilirsiniz. ☕ afiyet olsun ☕
️Kahve Çekirdeği Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt