Son Konu

Kayahan'ın Kızı Beste Açar Babasının Eski Eşi İpek Açar'la Soyadı Tartışmasına Girince Olaylar Büyüdü!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-71b8e3daba5089945add6dd80f2d9a1ca0d05251.jpg

Ünlü müzisyen Kayahan’ın eski eşi olan İpek Açar, Kayahan’ın vefatının ardından Alper Kömürcü ile 2019 yılında dünyaevine girmişti. İpek Açar Kömürcü ise hem eski eşi Kayahan’ın hem de şu anki eşi Kömürcü’nün soyadını kullanmakta. Bu duruma ise Kayahan’ın kızı Beste Açar’dan büyük bir tepki geldi. Bakalım siz kimi haklı bulacaksınız?

Türkiye’de müzik diyince ilk akla gelen isimlerden biri olan Kayahan’ı tanımayan, şarkılarını ezbere bilmeyen yoktur.

Başarılı sanatçı 2015 yılının Nisan ayında maalesef ki aramızdan ayrılmış ve sevenlerini gözyaşlarına boğmuştu.

Ünlü şarkıcı 3. evliliğini ise 1999 yılında vokalisti olan İpek Tüter ile yapmıştı.

Hatta o dönemde ikilinin bu evliliği aralarındaki yaş farkından dolayı epeyce de bir tartışma konusu da olmuştu.

Kayahan’ın vefatından sonra İpek Acar 2019 yılında kendisi gibi bir müzisyen olan Alper Kömürcü ile dünyaevine girdi.

İpek hanım evliliğinin ardından hem eski eşi Kayahan’ın soyadı olan Açar hem de Kömürcü’nün soyadını kullanmaya başladı.

Bu duruma öfkelenen Kayahan’ın kızı Beste Açar ise tabir-i caizse açtı ağzını yumdu gözünü diyebiliriz.

“Babam diyor ki; İpek Hanım, soyadımı evlendiği için hiçbir yerde ne tek başına ne de şimdi ki beyefendi eşinin soyadının önünde kullanmasına iznim yoktur.”

Bu gönderiyi Instagram'da gör

♾ (@besteacarofficial)'in paylaştığı bir gönderi

“İpek Hanım'dan artık babamın soyadını kullanmamasını buradan da rica ediyorum. İki soyadı istiyorsa kızlık soyadını kullanabilir.”

“Zaten iki eşin soyadının arka arkaya kullanıldığı bir durum olması dünyada ilk olabilir.”

“Bir diğeri babamla evlendikleri, kız kardeşimin okul çağına kadar büyüdüğü yaşadıkları Balıkesir, Gömeç'teki evinde şimdiki eşi ve eşinin ailesiyle birlikte yazı geçiriyor olmalarına da babamın izni yok."

“Oraya babamı kaybettikten sonra 1 kez 2 yıl evvel İzmir'den dönerken asistanım ve arkadaşımla uğrayıp bir kaç saat anıları yad edip ayrılmıştık. Bazı şeyler mümkün kılmıyor benim için orada daha uzun kalmayı…”

“Çok şey yaşandı orada. Babamın her bir santimetresinde emeği var çünkü. İnşaatında bile eli emeği çoktur. Hayali orada yaşamak ve orda yaşlanıp ölmekti... İstanbul'dan kaçmıştı çünkü. Orası onun gönül köşküydü.”

“Babam yaşasaydı gösterilecek saygı ve özen neyse şimdi de onu talep ediyorum. Daha çok şey var ama bu kadarı yeterli. Elçiye zeval olmaz.”

Beste Açar’ın bu sözlerinin ardından İpek Açar Kömürcü Instagram hesabından bir açıklamada bulundu:

“Artık çok yoruldum, bana yapılan bu şiddeti de esefle kınıyorum. Yeter! Kayahan bey ile 22 yıl aynı hayatı paylaştık çok güzel bir aile kurduk ve dünya tatlısı da bir evladımız var, maalesef sonuna kadar savaşmamıza rağmen kendisini kaybettik. Nurlar içinde uyusun inşallah. Her daim anılarımızda ve kalbimizde.Yüce rabbim bana yeniden mutluluğu nasib etti ve yüreği pırlanta olan bana ve aileme değer veren benim de çok değer verdiğim eşim Alper Kömürcü ile evlendim. Gözümden sakındığım evladımın, eşimin ve ailemin bana yapılan bu şiddetten ötürü üzülmelerini ve kırılmalarını asla istemem.
Ev konusuna gelince tüm bakımlarını, çatısını ve bahçesini yaptırdığımız kısacası maddi, manevi tek başımıza sahip çıktığımız bu yere, ustaların başında durmak için aile olarak gittik. Bunun hesabını da kimseye verecek değilim. Yıkılmasına harap olmasına gönlümüz el vermedi vermeyecek.
Son nefesime kadar da Kayahan beyin bıraktıklarına sahip çıkmaya devam edeceğim.
Öbür dünyada olan babamla konuştum ve mesajlarını iletiyorum diye şuursuz bir açıklama yapan şahsa son sözüm,
Türkiye Cumhuriyetinin bana verdiği yeni kimlikte de olduğu gibi ölene kadar evladımla aynı soyadını taşıyacağım! Ben böyle olmasını istiyorum. Bu konu ile ilgili başka bir açıklama da yapmayacağım. Saygılarımla”

Beste Acar ise bugün yaptığı paylaşımla İpek Kömürcü’nün yaptığı açıklamalara atıfta bulundu:

Siz ne diyorsunuz bu işe? Sizce kim haklı? Haydi yorumlara!

Üst Alt