Son Konu

Kelepçeli Vatandaşa Polisten Yumruk

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8b3f0bee9c0de19a01043ef2cec7a4b0d15b6d2b.jpg

Toplumsal medya, bekçilerin vatandaşa yönelik orantısız müdahalesini konuşulurken misal bir manzara de Ordu'dan geldi. Polislerle tartıştıktan sonra kelepçelenerek gözaltına alınan bir kişi, bir polis memuru tarafından darp edildi.

Sözcü'nün haberine nazaran Ordu’nun Gürgentepe ilçesinde dolmuşçuluk yapan Yetiş Arıkan (35), geçtiğimiz Cumartesi günü 9 aylık gebe eşini hastaneden almak için yola çıktı.

Seyir halinde telefonla konuşan Arıkan’ı sokağa çıkma kısıtlamasında vazifeli polis grubu, işaretle uyardı. Yetiş Arıkan da telefonu kapatarak yoluna devam etti. Lakin, aynadan baktığında polislerin plakasının fotoğrafını çektiğini fark etti. Bunun üzerine geri dönerek polislere, “Abi niçin fotoğraf çektin? Beni uyardıktan sonra telefonu bıraktım” dedi. Bunun üzerine tartışmaya başlayan Arıkan ile polisler ortasında bir müddet sonra arbede çıktı.

Arbedenin alevlenmesi üzerine polis memurları, Yetiş Arıkan’ı yere yatırıp kelepçe taktı. Bir polis memuru, grup otosuna götürülen Arıkan’a geriden yumruk attı.

Gündüz vakti yaşanan arbede ve darp anı ise bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. İmajlarda Arıkan’ın da kendisine geriden vuran polise tekme atmaya çalıştığı da görüldü.

“Görevli polis memuruna mukavemet” hatasından tabiri alınıp özgür bırakılan Arıkan da darp raporu alıp jandarma karakoluna giderek polislerden şikayetçi oldu.

"Araçtan indirip darp ettiler"

Yetiş Arıkan, jandarmada verdiği sözünde konuşmak için geri döndüğünü söyleyerek, polis memurlarının kendisine küfür ve hakaret ettiklerini tez etti. Arıkan, iki polis memurunun kendisini araçtan zorla indirdiğini ileri sürerek, “Araçtan indirip üzerime baskı uyguladılar. Ben o anda hem ayağa kalkmaya çalışıyordum. Hem de kederimi anlatmak istiyordum lakin hiç bir polis beni dinlemedi. Yerde baskı uygulayarak beni denetim altına aldılar. Ben onlara karşı gelmedim. Tehdit ve hakaret etmedim. Beni yatırdıkları sırada bir polis memuru beni darp edip küfür etti. Onlar bana güç kullandılar fakat ben karşılık vermedim” diye konuştu. 

Yetiş Arıkan kendisin darp eden S.Y. ile, küfür ve hakaret eden F.S. isimli polis memurlarından şikayetçi oldu.

İmgeleri Facebook hesabından paylaşan Arıkan, AKP'li Milletvekili Metin Gündoğdu tarafından arandığını da yazdı.

Ayrıyeten bakınız

Üst Alt