Son Konu

Kerem Alışık Biyografisi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kerem Alışılmış, 5 Haziran 1960 yılında İstanbul'da doğdu
Annesi, Çolpan İlhan; Babası Sadri Alışık'tır Bir süre futbol oynayan Kerem Alışkın, daha sonra anne ve babasının yolunda artan bir şekilde, tiyatro ve dizi oyunculuğuna başladı

1995 yılında Ebru Gündeş ile Fırtınalar adlı dizide birincil başrolünü oynayan Kerem Alışık, özellikle Aydan Şener ile oynadığı Ah Nalan Ah, Kumru, Hicran gibi yapımlar ile hafızalara kazındı 2000 yılında Savaş Ay'ın Dansöz filminde annesi Çolpan İlhan ile birlikte benzer filmde rol aldı
Kerem Alışkın, 2001 yılında ''Kerem Misali'' ve 2007'de ''Öyle Sever Gibi Bakma Bana Alışılmış Değilim'' isimli 2 şiir kitabı da yazdı

1992 yılında Sibel Turnagöl ile evlenen Kerem Alışılmış'ın rahmetli babasının ismini koyduğu, Sadri adından bir oğlu oldu

1997'de Turnagöl ile boşandı 2010 yılında bu yanlamasına Songül Öden ile birlikte Kerem Alışılmış, 2019 yılında başrollerde Mehmet Aslantuğ, İdil Fırat, Şemsi İnkaya'nın oynadığı Adnan Menderes'in hayatını konu olan, Ben Onu Fazla Sevdim adlı dizide Fatin Rüştü Zorlu karakterini canlandırdı *

Üst Alt