Son Konu

Kılıçdaroğlu İstanbul İl Başkanlığında: 'Erdoğan; Sen Zayıfsın, Biz Güçlüyüz'

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e14d784f9813b98dcaef04a8645a3a8d7e1dedb5.jpg

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu'nun mahkumiyetinin Yargıtay tarafından onanmasının akabinde kimi milletvekili ve partililer, Vilayet Başkanlığında toplandı.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı amaç aldı ve 'Sen zayıfsın, biz güçlüyüz. Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın gerisinde koca bir halk var, bunu bir an olsun aklından çıkarma!' dedi.

Yargıtay 3. Ceza Dairesinin, Kaftancıoğlu'na 'kamu görevlisine hakaret', 'Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak' ve 'Cumhurbaşkanına hakaret' cürümlerinden verilen 4 yıl 11 ay 20 gün mahpus cezasını onaması ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplumsal medyadan partili milletvekillerine İstanbul Vilayet Başkanlığında toplanma çağırısında bulunmasının akabinde birtakım milletvekilleri ve partililer vilayet binasına geldi.

"Terör propagandası yapmış olsaydı, herhalde 6 yıl beklemezdi savcılar"

Burada açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, 6 yıl sonra başlatılan soruşturma, görülen mahkeme ve bugün Yargıtay'dan çıkan sonucun, kararın hukuksuz olduğunu gösterdiğini savundu.

Hamzaçebi, şunları kaydetti:

''O toplumsal medya paylaşımlarını ben de okudum. Hiçbirinde siyasi tenkit boyutunun ötesinde bir söz görmedim. Ne bir hakaret ne bir terör örgütü propagandası. Bu türlü bir şey olsa, bir partinin, CHP'nin İstanbul Vilayet Lideri olan kişi vaktinde terör örgütü propagandası yapmış olsaydı, herhalde 6 yıl beklemezdi savcılar, mahkeme. Yargıtay bugün bu kararı verdiğine nazaran, toplumsal medya paylaşımları üzerinden 10 yıl geçtikten sonra bir karar veriliyor. Bu her şeyin sonu değildir olağan ki. Süreci kıymetlendiriyoruz. Partimizin Merkez İdare Heyeti, Genel Liderimiz süreci kıymetlendiriyor.''

Canan Kaftancıoğlu'nun Anayasa Mahkemesine yaptığı bir hak ihlali başvurusu olduğunu hatırlatan Hamzaçebi, ''Bireysel başvurusu vardır. Ben Anayasa Mahkemesinin hukuk konusunda vakit zaman farklı kararlar verse de örneğin milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasında, tutuklamada hukuka uygun karar verdiğini görüyorum. Burada inanmak isterim, Anayasa Mahkemesi Canan Kaftancıoğlu'nun bu başvurusunu hukuk çerçevesinde değerlendirecektir. O denli ummak, ümit etmek istiyorum.'' diye konuştu.

Partililer Kaftancıoğlu'nu bu türlü karşıladı.

CHP Vilayet Başkanlığı önünde Canan Kaftancıoğlu ile İBB Lideri Ekrem İmamoğlu'nu yanına alan CHP başkanı Kılıçdaroğlu, burada bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

'Yönetenlere, yönetene, Erdoğan'a sesleniyorum. Sen ikiyüzlüsün, sen fırsatçısın, sen bir zorba ve bir manipülatörsün. Lakin zulmün ve küstahlığın son buluyor. Erdoğan yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü mahallelerini sığınmacılara sattığın insanların gürültüsüdür. Bu gürültü aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü elektriklerini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Özgürlüğün müziğini söyleyen insanların sesini duyuyor musun? 

Erdoğan biz göğe baktığımızda sana karşın her şeyin daha güzele gideceğini, bu zulmün de son bulacağını bir defa daha huzur ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz. Bütün acımasızlıklar senin zayıflıklarından doğuyor. Evet sen zayıfsın biz güçlüyüz. Sen sırça köşkünde yaşayacaksın biz omuz omuza yaşayacağız. Cezalandırmaya çalıştığın Canan'ın ardında koca bir halk var. Bunu bir an bile aklından çıkarma.

Canan merttir, Canan yüreklidir, Canan bizimdir. Herkes duysun! 21 Mayıs günü Bursa'da miting yapacaktık. Buradan duyuyorum artık mitingin adresi Bursa değil İstanbul'dur.

Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.'

Üst Alt