Son Konu

Kilo almak istiyorum ve olmuyorr

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sayın doktor ben 15 yaşındayım ve 40 kiloyum fazla zayıfım ve kilo alamadığımdan gelişemiyorum ve boyum kısa kilo ve boyumun uzaması için en kısa yol yani en basit bişey söylerseniz sevinirim

yani demek istediğim kilo alamiyorum bana kilo almam için takviye edinn
nasıl kolay bi şekilde kilo alabilirim

Cevap: şişmanlamak istiyorum ve olmuyorr

Asla lakin katiyen öğün atlanmamalı, günde 6 öğün beslenilmelidir
Öğünler 3 başlıca, 3 ara öğün biçiminde olmalıdır Öğün arasında 2,5 saat kadar olmalıdır
Yemekler ne çok seri ne de çok yavaş bir şekilde yenilmelidir
Başlıca öğünlerinizde gıda çeşitliliğine tartma veriniz 4 esas gıda grubunu mutlaka bir arada tüketmeye çalışınız
süt yoğurt miktarı artırınız
Süte nesquik, şeker, bal ya da tercihen pekmez ek edebilirsiniz
Yoğurda toz şeker ya da pudra şekeri ekleyebilirsiniz
Aralarda hamburger yenilmesi de yerinde olabilmektedir Ayrıca yağlı tohumlar (fındık, yerfıstığı, badem, ceviz) ve kuru meyveler de kilo almaya asistan olurlar
Şekerli limonata ve taze sıkılmış meyve suları da kilo almaya tezgâhtar olmaktadır
Muhallebi üzerine 1 2 kaşık fındık veya ceviz içi konulması hacim olarak bir büyüme sağlamazken beslenme içeriği ve enerji açısından önemli bir çoğalma sağlamaktadır
Hem kabak tatlısı, meyve jölesi, komposto, hoşaf, sütlü tatlılar , tahin pekmez gibi tatlılar da sağlıklı bir şekilde kilo almanızı sağlayacaktır
Makarnanın üzerine sos, peynir, yoğurt, kıyma gibi ilaveler yapılması kilo almaya muavin olabilmektedir
Şeker, kolesterol, kan basıncı yüksekliği, karaciğer yağlanması ya da safra kesenizin alınması gibi bir probleminiz yoksa her gün bir adet haşlanmış yumurtanın beslenmenize eklenmesi yardımsever olacaktır
Öğünlerde yağda kızartılmış, fazla yağlı yemekler yer almamalıdır
Yiyeceklerinizi haşlama, ızgara yapma, buğulama ya da fırında pişirme yöntemleri ile hazırlayınız
Mümkünse katı margarinlerden ve tereyağından uzakta durulması gerekmektedir Tercihen zeytinyağı, mısırözü yağı, soya yağı, kanola, nebati karışım yağlar veya fındık yağı gibi nebati sıvı yağlar kullanılmalıdır
Zayıflığın bir nedeni de psikolojik olduğu için ferah, bakımlı ve temiz bir ortamda yemek yenilmesi gerekmektedir
Sadece yaşamak için yemeyin, azıcık da yemek yemek için yaşayınız
Sigarayı içiyorsanız mutlaka bırakmalısınız *

Üst Alt