Son Konu

Kırıp Attığı SIM Kart Yüzünden Ağır Ceza ile Yargılanıyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bursa-da-bir-vatandas-1614761588.jpg

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşayan Mehmet Emin Kılınç, yaklaşık 8 yıl evvel kullanmadığı kontörlü SIM kartını kırıp çöpe attı. SIM kartı kırılmasına karşın hizmete kapatılmayan cep telefonu numarasını ele geçiren dolandırıcılar, Kılınç’ın numarasından insanları arayarak büyük vurgun gerçekleştirdiler.

Numarasının ele geçirildiğinden bihaber olan Kılınç, polislerin kendisini karakola tabire çağırmasıyla birlikte büyük şok yaşadı. Sözü ve imza sirküleri alınan Kılınç, karakoldan çıktığında birinci olarak SIM kartını kırdığı numarasını hizmete kapattırdı. Lakin bu, ziyadesiyle geciken bir ataktı.

Kırıp attığı SIM kartına kayıtlı numaradan yapılan dolandırıcılık nedeniyle ağır ceza ile yargılanıyor

e64e20b001fa7600252f420adfce7cc096cba141.jpeg

Mehmet Emin Kılınç’ın kimlik bilgilerini kopyalamış olan dolandırıcılar, farklı operatörler üzerinden Kılınç ismine çizgi çıkarmaya ve dolandırıcılığa devam ettiler. Sınırını hizmete kapattırdıktan sonra dört sefer daha tabire çağrılan Kılınç hakkında dolandırıcılık davası açıldı ve Kılınç şu anda Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

İsmine çıkarılan sınır üzerinden dolandırıcılık yapılmaya devam edilen ve her gün yeni bir dava ile karşı karşıya kalan Mehmet Emin Kılınç, başına gelenler hakkında şu halde konuştu:

“8 yıl evvel bir telefoncudan kontörlü çizgi aldım. Bu aldığım sınırı bir müddet kullandıktan sonra SIM kartını çıkarıp çöpe attım. 2018 yılında benim bu çöpe attığım sinirimden dolandırıcılık yapıldığı gerekçesiyle karakola söze çağrıldım. Sonra gidip bu sınırı kapattım.

Bu sınırı farklı operatörlere taşıyarak dolandırıcılık yapmaya devam etmişler. 4 kere karakola tabir vermeye gittim. Her keresinde benim imza sirkülerimi aldılar ve hür bıraktılar. En son Adıyaman’dan birini 11 bin lira dolandırmışlar. Bu dolandırıcılığı da benim telefonla yapmışlar. Bu dolandırıcılığı yapan şahıslar yakalandı. Beni tanımadıklarını tabirlerinde belirtmişler.

Her geçen gün karşıma yeni bir dava çıkıyor. Artık ağır cezada yargılanıyorum. Bir sim karttan başıma gelmeyen kalmadı. Ben hatasızım. İki çocuğum var. Her an tutuklanacağım kaygısıyla yaşıyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum.”

Üst Alt