Son Konu

kısır mıyım? :(

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
arkadaşlar ben 17 yaşında bir erkeğim ve kısır olduğumdan şüpheleniyorum kusura bakmazsanız bikaç soru sorcam başta sorunum hakkında birazcık veri vereyim öncelikle spermmiktarımın eksik olduğunu düşünüyorum yani azlıktan kastım bayağı eksik yani bi akarsu kaşığının yarısını34 ü kadar fln geliyo ve ben doğduğumda benzeri sünnetli doğmuşum bunun sonucunda 6 yaşında ameliyat oldum ve idrar deliğini adamakıllı açılmak için şu penisin en aşağı bulunan kısım varya hani boru gibi uzanıyor işte o kısım penisimin başının altından yaklaşık penisimin 14 lük kısmı değin y harfi şeklinde ikiye ayrıldı ve bununla beraber yukarı doğru birazcık çarpıklık var şu an bu konuda bi sorunum yok gibi ama bi taraftan sperm miktarımı azaltan bi faktör olabileceğini düşünüyorum acilen sorularımı soracağım
uzun bi yazı oldu lakin lütfen yardım edin kendimi fazla mutsuz hissediyorum hayattan soğudum
1 bildiğim kadarıyla eğiklik derecesinin emin bi değerden pozitif olması spermin dışarı atılmasını zorlaştırıyormuş bu içten mu?
2geçirdiğim bu ameliyatta dediğim gibi idrar deliğiyle uğraşıldı acaba bununla ilgili sperm çıkışında zorlanma olabilir mi?
3özellikle bi kaç senedir hergün 1 kere masturbasyon yapıyorum acaba bu sperm miktarımı azaltabilirmi yani geçici olarak bir takım arkadaşlarım bana bi zaman ara vermemi bu nedenden olabileceğini hatta geçici olarak sperm miktarını 23 te 1 ine indirebileceğini ve bu yüzden doktorların deneme yapmadan önce 34 gün perhiz vermelerinin sebebinin bundan olduğunu söylediler bu içten mudur kimi insanlarda bu değin etkili midir?
4bununla beraber sperm miktarım çevresel ve bedensel şeylerden tez etkileniyo mesela grip olduğumda fln sperm miktarım iice azalıyo ve normalde beyaz renkli resmen sarı renkli bi jel yoğun gibi bişey geliyo acaba ben dış etkilere fazla açık olduğumdan sperm miktarım normalden fazla mı etkileniyo?
5dikkatimi çeken bir öteki şeyde spermin bir kısmı yarı çıkmıyor yani şöyle anlatayım sperm pompalanıyo bunu hani kasılmalardan hissederiz onu kasdediyorum ama gelen arz böylece kasılmaya göre eksik ve boşaldıktan daha sonra penisim birazcık küçülünce penisimi tutup ileri geri hareket ettirince ilk önce eksik bi tedarik sperm çıkıyo bi vakit sonradan da prostat sıvısı gibi bişey geliyo ellemezsem fln bu şeyler dışarı çıkmıyo acaba bu bi sorun belirtisi olabilir mi?
6 üstelik benim penisim eğik lakin bunun yanına ameliyatlı bölgenin ordan eğiklik azıcık daha artıyo geçen doktora gittim eğer eğiklik derecesş fazla ise ameliyat ederiz dedi daha bütün muayene için gitmedim fakat ameliyatlık gibi duruyo şu anda sorum şu acaba amelyat olsam daha önceki ameliyatımdan dolayı olan eğiklik de sıradan eğiklikle beraber düzeltilebilir mi?
*****fakat tüm bunların yaınında bütün hormonlarımı ölçtürdüm ve hormonlarda herhangi bi sorun yok yaptırmadığım tek analiz sperm sayımı

Üst Alt