Son Konu

Konserve Karnıyarık ve Musakkalık Patlıcan Kızartması

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Konserve Karnıyarık ve Musakkalık Patlıcan Kızartması Tarifi İçin Malzemeler

*3 kilo patlıcan
*2 kilo salçalık domates
*Tuz

Kızartmak için;

*Sıvı yağ

Konserve Karnıyarık ve Musakkalık Patlıcan Kızartması Tarifi Yapılışı Yaz döneminin patlıcanıyla yapılan karnıyarık ve musakka için hazırlanmış konserve patlıcan kızartması Mutlakla deneyin
Ben yaptığım patlıcanları 250 ml lik kavanozlara koyuyorum 2 kişilik ideal oluyor Siz isterseniz yarım kiloluk yada bir kiloluk kavanozlara da koyabilirsiniz Bir kavanoza 3 küçük patlıcan sığıyor bu yüzden kalan kısıma da domates sosunu koyuyorum Benim karnıyarık patlıcanlar küçüktü
Patlıcanları alaca soyup yağda kızartıyoruz aynı esnada kabukları soyulmuş robottan çekilmiş salçalık domatesleri diğer bir ocakta kaynatıp ocağın altını kısıp sıcak tutmaya devam ediyoruz
Diğer bir taraftan kavanoz kapaklarını da kaynar suya koyup kaynatmaya devam ediyoruz Hem patlıcanlar kızarıyor hem domates sosları kaynıyor hemde kavanoz kapakları kaynıyor Baştan malzemeleri hazırlarsanız kolay oluyor
Sıcak patlıcanları kavanoza koyup üzerine kaynayan domates sosunu koyup kaynayan kapakla hemen sıkıca kapatıp ters çeviriyoruz
Benim kavanozlar küçük olduğu için 5 kavanoz musakka, 3 kavanozda karnı yarık konserve çıktı
ÇALIŞAN BAYANLAR İÇİN KOLAY KIŞLIKLAR AFİYET OLSUN

Üst Alt