Son Konu

Lara Croft and the Temple of Osiris Rehberi

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier
Konusu: Guardian of Light'ın devam olan bu oyunda Mısırın istenilmeyen rabbi Set insanlığı köleleştirmek istemektedir. Lara Croft hali ile buna müsaade etmeyecektir ve de etmezde. Fakat elbette bunu tek başına yapamaz. Kaynak avcısı Carter Bell ve arkadaşlarından yardım alır. Fakat asıl yardımı Mısır Yaradanı Horus ve Osiris'ten alması gerekmektedir. Osiris'e can vermek için Osiris'in Tapınağında dağılmış modüllerini bulmak gerekmektedir.

Açıklama: Ben oyunun yalnızca tahlilini yazdım. Çok çokça detaya girmedim. Yalnızca bulmacalar ve bu bulmacalar giden yolları tanım ettim.Gelen düşmanları öldürmek size kalıyor. Başkaca yerin her tarafını gezin araştırmalar yapın. Germleri (Elmasları), silahları alın. Her gördüğünüz küpleri kırın. ve içindekileri alın. Hem puan toplarsınız hem karakteri geliştirmek için yararı olacaktır. İnvertoriyde hangi silahı hangi koruyucuyu kullanacağınız, nerede neyi kullanacağınızı size bıraktım. Zati farklı türlüsü olmazdı.
Oyunda kaybolmanız mümkün benim tanım sırmada giderseniz kaybolmazsınız. Ayrıyeten heykellerin altındaki basamağa basarsanız gideceğiniz ciheti gösteriyor.
Haydi kolay gelsin. Açıklamaya başlayalım;

Level 1: Pyramid of OsirisOverworld: Shrine of Osiris e ziyaret.

Silah ve hareket denetimi yaptıktan sonra köprüyü geçin ilerleyin. Yükseltilmiş küp basamaklardan yukarı çıkın küreye ateş edin ve kapıyı açın.

Size ateş eden göze ateş ederek tarafını sola çevirin. Böylelikle kazıklar inecek. Buradan geçip tıpkı süreçleri yaparak bütün kazıklı geçitleri açın.

Yükselen basmaktan yukarı çıkın. Soldaki duvarın üzerindeki halkaya ip atarak yukarı tırmanın. Sağ noktadaki basamak üzerine basın ve süratle açılan kapıdan girin. Gelen iskeletorları öldürün. Karşı duvardaki halkaya ip atın ve zıdda geçin. Ok atan mekanizmaya bomba koyup patlatın. 
Yıkık platformdan ilerleyin.

Yükselen basmaklardan yukarı zıplayın.

Işık saçan küreyi hareket ettirin. Aşağı atın sonra bu küreyi iterek merdivenden yukarı çıkarın. Kum saatin halindeki yuvaya oturtun. Sağdaki küreyi bulun bunu da iterek getirin ve yuvasına yerleştirin. Acılan platform kapısından ve köprüden geçin. Düşmanları temizledikten sonra sağdaki duvardaki halkaya ip atıp yukarı çıkın.

Yıkık köprüden ilerleyin. Birinci canavarla karşılaşacaksınız. Bu dev bir timsah sizi kovalıyor. Yakalanmamak için sağ tarafa devamlı ve süratli bir biçimde koşun. Bela yalnızca bu değil köprü de yıkıldığı için çok süratli koşmalısını. Sonuçta ucu ucuna duvara geliyorsunuz ve haklaya ip atarak bu musibetten kendiniz kurtarın.

Dev timsah sizi yutamadığı için üzgün lakin yapacak bir şey yok.

Açılan kapıdan girin.

Arkadaşlarınız alarak soldaki merdivenlerden aşağı inin. Set in konuşmalarını dinleyin Hain gülüşüne şahit olun. İsisin (Osirisin karısı) talimatlarına uyarak soldaki köprüden ilerleyin Horus (Osirisin oğlu) yeni geldiğiniz tapınak hakkında malumat veriyor ve derken birinci Boss la karşılaşıyorsunuz. Devamlı ateş ederek bassı ve yardımcılarını öldürün böylelikle Osiris'in birinci modülünü buluyorsunuz. Bu bir göğüs.

Heykelin önündeki basamağa basın böylelikle tarafınızı belirtin ve Tomb of Timekeepere gitmek için kapıdan geçin.

5.jpg

Üst Alt