Son Konu

Lisede Kalma Varmı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Lisede Kalma Varmı
Lisede Kalma Tarihemi Karışıyor
Lisede Kalmak

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan, ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun soz konusu olmadığıbelirtildi

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Muşavirliğinden yapılan yazılı acıklamada, sınıf tekrarı konusunda basında cıkan haberlere değinilerek, ortaoğretim kurumlarından oğrencilerin başarılarının MEB Ortaoğretim Kurumları Sınıf Gecme ve Sınav Yonetmeliğihukumlerine gore değerlendirildiği belirtildi

Acıklamada, ortaoğretim kurumlarında uygulanan sınıf gecme sisteminde, ara sınıflarda tek dersten veya iki dersten başarısız olunduğunda sınıf tekrarı yapma gibi bir durumun soz konusu olmadığıbelirtilerek, bir oğrencinin sınıf tekrarına kalması, ya devamsızlık sonucu ya da en az uc dersten başarısızlığı halinde mumkun olabileceği kaydedildi

Tek dersten başarısız duruma duşerek af isteyen oğrencinin bulunmadığı belirtilen acıklamada, herhangi bir yuksekoğretim programına girmeye hak kazandığı halde, tekrar dersten başarısızlığı sebebiyle mezun olamayan ve fiilen okula devam edip fiziki mekanı kullanmayacak son sınıf oğrencilerine yeni bir sınav hakkının verildiği anımsatıldı Acıklamada, bunun af olarak duşunulmemesi gerektiğidile getirildi

Oğrencilerin orgun eğitim dışına atıldığı ve suca itildiğiiddiasının da asılsız olduğu belirtilen acıklamada, bakanlığın ceşitli kampanyalarla ceşitli kesimden okuma imkanı bulamayan oğrencileri okul ortamına kazandırdığı bildirildi

Bakanlığın, derslik sıkıntısı sebebiyle hic bir oğrenciyi okul ortamı dışına cıkarmadığı belirtilen acıklamada, Bakanlığımız tarafından yapılan bir araştırmada okullardaki şiddet ve disiplinsizlik olaylarının bir sebebinin de başarısız olup sınıf tekrarı yapan ve akranlarıyla yaş farkı bulunan oğrenciler olduğu tespit edilmiştir Sayın Bakanımız oğrencileri suclamamış bilimsel bir veriyi kamuoyu ile paylaşmıştırdenildi

Bencede Kaldırılmalı Cunku Oğrenciyi Notla Ve ya Daha Başka Turlu Tehdit Eden Hocalrda OlabilirAma Bizim Okulda Veya Bizim Buralarda Gormedim

Üst Alt