Son Konu

Liselerde Yapılan Değişiklikler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Liselerde eğitim kurallarına yenilikler geldi sil baştan değiştirilen yeni lise kurallarını merak eden oğrenciler aşağıdaki yazımızda Liselerde yapılan değişiklikleri ana başlıkları ile oğrenebilirler

ALT :wwwupluploadsliselerdekidegiisklikler13362liselerdekidegiisklikler13362ALT

Zorunlu hale getirilen lise eğitiminin kuralları komple değiştirildiLiselerde yapılan değişiklikler ana şoyle:

Ortaoğretim kurumlarına devam zorunluluğu geldi Ozursuz devamsızlık 10 gunle, ozurlu ozursuz toplam devamsızlık ise 45 gunle sınırlandırıldı

Ayrıca başarı puanı 45'ten 50 puana yukseltildi Lisedeki oğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesine yonelik puanlar yenilendi

Ortalama yukseltme sınavları kaldırıldı, komisyon marifetiyle yapılan sorumluluk sınavları ise ilgili dersin oğretmeni tarafından yılda 2 kez yapılacak

Sınıf bazında başarısız ders sayısı en fazla 3 olanlar sorumlu olarak dersten gecebilecekler

Lise eğitimine devam eden 18 yaşını dolduran orencinin kaydı silinecek

Ayrıca Oğrencileirn kabul etmedikleri sınav notlarına itiraz hakkı tanınacak

Ceşitli nedenlerle orgun ortaoğretimle ilişiği kesilen oğrencilerin acık oğretim lisesi ve mesleki acık oğretim lisesine yonlendirilecekler

Lisede okurken evlenenlerin liseye kaydının yapılmayacak Acık Lise ya da Acık Meslek Lisesine gonderilecekler

Üst Alt