Son Konu

Lutenitsa (Ajvar) Kahvaltılık Sos

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Lutenitsa (Ajvar) Kahvaltılık Sos Tarifi İçin Malzemeler

*56 Tane Iri Kapya Biber
*45 Tane Patlıcan
*56 Tane Iri Domates
*56 Tane Sarımsak
*2 Tane Havuç
*12 Su bardağı Zeytin Yağı
*1 Nehir bardağı üzüm sirkesi
*1 Akarsu kaşığı Şeker
*1 Nehir kaşığı Tuzlu ( damak zevki tadınıza tarafından ben eksik tuzlu severim )

Lutenitsa (Ajvar) Kahvaltılık Sos Tarifi Yapılışı
Biber, Patlıcan ve Havuçları uygun bir şekilde yıkayıp yağlı kağıt serilmiş tepside fırınladım 200 derecede sıradan 45 dk Közlendiler
Bir yanlamasına domatesleri rendeleyip saldığı suyu hafif çekecek değin tencerede kaynattım
Közlenen malzemelerimi temiz poşetlere alarak terlemelerini sağladım Böylece artı suyu çıktı ve daha basit soyuldular
Soyduğum malzemelerimi mutfak robotunda sürüklemek üzere hazırladım Üstüne önce sen ayıkladığım sarımsağımı ekleyerek birkaç dk Çektim Üzerine pişmiş olan domateslerimi ekleyip birkaç dk Daha robotta çektim Çekilen karışımı tencereye alıp yarım saat değin karıştırarak suyunu çektirdim Karıştırmak kayda değer çünkü Patlıcan dibine yapışsın istemiyoruz Fazla artı dışarıya sıçrayabilir tedbirli olun!!!!
Gelelim sosuna sirke ile şekeri birbiriyle adamakıllı karıştırın Üzerine zeytin yağını ekleyip kapatmak üzere olduğum sos karışımına ekleyip 12 dk daha pişirip hemen kapatıyoruz
Kavanozlara sıcakken doldurup kapaklarını adamakıllı kapatıp zıt şekilde kenara soğumaya bırakıyoruz Üzerine birşeyler daha örtüp ağır ağır soğuyabilirsiniz Bir gece bekleten soslarınızı istediğiniz zaman tüketebilirsiniz Biz anında ertesi sabahleyin biraz kalan malzemeden tüketmeye başladık İçine ceviz ve fındık kırığı ayrıca isteğe göre acı eklenip sıcak kızarmış ekmekle tüketebilirsiniz
Sağlık Durumu olsun

Üst Alt