Son Konu

M2 işlemcili MacBook Pro geliyor! Tanıtım tarihi sızdırıldı

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
m2-islemcili-macbook-pro-geliyor-tanitim-tarihi-sizdirildi.jpg

Apple, 8 Mart’ta gerçekleştirdiği etkinlikte yeni işlemcisi olan M1 Ultra modelini tanıttı. Şirketin M2 işlemcili Apple MacBook Pro modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Sızdırılan bilgilere göre, yeni modeller bu yıl piyasaya sürülecek.

Apple etkinliğinde yeni iPhone SE, M1 işlemcili iPad Air, Mac Studio ve Studio Display modelleri kullanıcıların beğenisine sunuldu. Tanıtılan M1 Ultra modelinde 20 adet çekirdek ve 64 adet grafik çekirdeği bulunuyor. 128 GB RAM desteğiyle karşımıza çıkan işlemcide 114 milyar transistör mevcut.

M2 işlemcili Apple MacBook Pro bu yıl tanıtılacak

9to5Mac, Apple’ın J413 koduyla Apple Silicon M2 yonga setine sahip MacBook Air için çalışmalara devam ettiğini açıkladı. Geliştirilen M2 işlemci, 8 çekidek ve 10 grafik çekirdeğine sahip olacak. Apple A15 Bionic işlemciden ilham alındığı belirtilen M2’nin performans olarak M1 işlemciye benzer sonuçlara sahip olacağı tahmin ediliyor.
m2-islemcili-macbook-pro-geliyor-tanitim-tarihi-sizdirildi-1-1.jpg
J439 kodlu 13 inç MacBook Pro modelinin de M2 işlemciyle geleceği sızdırılan bilgiler araasında yer alıyor. Yeni modelin mevcut 13 inç MacBook Pro modeliyle aynı tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. MacBook Air ile aynı işlemciyle tanıtılacak modelde Pro etiketinin kullanılmayacağı iddia ediliyor. Şirket, standart MacBook modelini en son 2017 yılında piyasaya sürmüştü.

M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro, bir önceki nesil Intel işlemcili model ile aynı tasarıma sahipti. Apple, 14 ve 16 inç modellerde ise güncellenmiş tasarım ile karşımıza çıktı. Şirketin 14 ve 16 inç MacBook Pro’da yaptığı ekran ve bağlantı seçeneği güncellemesini bu yıl 13 inç modelde kullanıcılara sunmayacağı tahmin ediliyor.

M2 işlemcili MacBook ailesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Üst Alt