Son Konu

macOS Monterey 12.1 ve iPadOS 15.2, Evrensel Kontrol Özelliğinden Yoksun Olacak

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
macos-monterey-12-1-ve-ipados-15-2-ile-evrensel-kontrol-sunulmuyor.jpeg

Apple tarafından iPadOS 15.2 ve macOS Monterey 12.1 işletim sistemlerinin çıkışından bir evvelki sürümleri yayınlandı. Öte yandan, uzun vakittir beklenen Üniversal Denetim özelliğinin önümüzdeki hafta çıkması beklenilen yazılım güncellemelerinde gelmeyeceği ortaya çıktı.

macOS Monterey 12.1 yahut iPadOS 15.2 sürüm notlarında Üniversal Kontrol’den bahsedilmiyor ve bu özellik betaların hiçbirinde de sunulmadı. Yayınlanan RC’ler, piyasaya sürüldüğünde beklenen yazılımın son sürümünü temsil ediyor. Apple bazen kusurları gidermek için ikinci RC sürümlerini yayınlıyor lakin ekseriyetle bu basamakta yeni özellikler eklenmiyor.

Bilmeyenler içinse hatırlatalım; birinci olarak WWDC’de duyurulan Üniversal Denetim özelliği tek bir fare, trackpad ve klavyenin birden çok Mac ve ‌iPad‌ aygıtında kullanılmasına müsaade verecek biçimde tasarlanmış bir iPad ve Mac özelliği.

Apple’ın ‌macOS Monterey‌ sayfasında ise hala Kozmik Denetim özelliğinin bu sonbaharda kullanıma sunulacağı yazıyor. ABD’deki sonbahar süreci ise kışa geçiş yapılan 21 Aralık tarihinde sona eriyor.

Üst Alt