Son Konu

Maide Suresi Turkce Okunuşu

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Maide Suresi Latin Harfleriyle Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

1 Ya eyyuhellezıne amenu evfu bil ukud uhıllet lekum behımetul en'ami illa ma yutla aleykum ğayra muhıllis saydi ve entum hurum innellahe yahkumu ma yurıd
2 Ya eyyuhellezıne amenu la tuhıllu şeairallahi ve leş şehral harame ve lel hedye ve lel kalaide ve la ammınel beytel harame yebteğune fadlem mir rabbihim ve rıdvana ve iza haleltum fastadu ve la yecrimennekum şeneanu kavmin en saddukum anil mescidil harami en ta'tedu ve teavenu alel birri vet takva ve la teavenu alel ismi vel udvani vettekullah innellahe şedıdul ıkab
3 Hurrimet aleykumul meytetu ved demu ve lahmul hınzıri ve ma uhille li ğayrillahi bihı vel munhanikatu vel mevkuzetu vel muteraddiyetu ven netıyhatu ve ma ekeles sebuu illa ma zekkeytum ve ma zubiha alen nusubi ve en testaksimu bil ezlam zalikum fisk elyevme yeissellezıne keferu min dınikum fe la tahşevhum vahşevn elyevme ekmeltu lekum dınekum ve etmentu aleykum nı'metı ve radıytu lekumul islame dına fe menidturra fı mahmesatin ğayra mutecanifil li ismin fe innellahe ğafurur rahıym
4 Yes'eluneke maza uhılle lehum kul uhılle lekumut tayyibatu ve ma alemtum minel cevarihı mukellibıne tuallimunehunne mimma allemekumullah fe kulu mimma emsekne aleykum vezkurusmellahi aleyhi vettekullah innellahe serıul hısab
5 Elyevme uhılle lekumut tayyibat ve taamullezıne utul kitabe hıllul lekum ve taamukum hıllul lehum vel muhsanatu minel mu'minati vel muhsanatu minellezıne utul kitabe min kablikum iza ateytumuhunne ucurahunne muhsınıne ğayra musafihıyne ve la muttehızı ahdan ve mey yekfur bil ımani fe kad habita ameluhu ve huve fil ahırati minel hasirın
6 Ya eyyuhellezıne amenu iza kuntum iles salati fağsilu vucuhekum ve eydiyekum ilel merafikı vemsehu bi ruusikum ve erculekum ilel ka'beyn ve in kuntum cunuben fettahheru ve in kuntum merda ev ala seferin ev cae ehadum minkum minel ğaitı ev lamestumun nisae fe lem tecidu maen fe teyemmemu saıydan tayyiben femsehu bi vucuhikum ve eydıkum minh ma yurıdullahu li yec'ale aleykum min haraciv ve lakiy yurıdu li yutahhirakum ve li yutimme nı'metehu aleykum leallekum teşkurun
7 Vezkuru nı'metellahi aleykum ve mısakahullezı vasekakum bihı iz kultum semı'na ve eta'na vettekullah innellahe alımun bi zatis sudur
8 Ya eyyuhellezıne amenu kunu kavvamıne lillahi şuhedae bil kıstı ve la yecrimennekum şeneanu kavmin ala ella ta'dilu ı'dilu huve akrabu lit takva vettekullah innellahe habırum bi ma ta'melun
9 Veadellahullezıne amenu ve amilus salihati lehum mağfiratuv ve ecrun azıym
10 Vellezıne keferu ve kezzebu bi ayatina ulaike ashabul cehıym
11 Ya eyyuhellezıne amenuzkuru nı'metellahi aleykum iz hemme kavmun ey yebsutu ileykum eydiyehum fe keffe eydiyehum anku vettekullah ve alellahi fel yetevekkelil mu'minun
12 Ve le kad ehazellahu mısaka benı israıl ve beasna minhumusney uşera nekıyba ve kalellahu innı meakum lein ekamtumus salate ve ateytumuz zekate ve amentum bi rusulı ve azzertumuhum ve akradtumullahe kardan hasenel le ukeffiranne ankum seyyiatikum ve le udhılennekum cennatin tecrı min tahtihel enhar fe men kefera ba'de zalike minkumfe kad dalle sevaes sebıl
13 Fe bima nakdıhim mısakahum leannahum ve cealna kulubehum kasiyeh yuharrifunel kelime ammevadııhı ve nesu hazzam mimma zukkiru bih ve la tezalu tettaliu ala hainetim minhum illa kalılem minhum fa'fu anhum vasfah innellahe yuhıbbul muhsinın
14 Ve minellezıne kalu inna nesara ehazna mısakahum fe nesu hazzam mimma zukkiru bihı fe ağrayna beynehumul adavete vel bağdae ila yevmil kıyameh ve sevfe yunebbiuhumullahu bi ma kanu yasneun
15 Ya ehlel kitabi kad caekum rasuluna yubeyyinu lekum kesıram mimma kuntum tuhfune minel kitabi ve ya'fu an kesır kad caekum minellahi nuruv ve kitabum mubın
16 Yehdı bilillahu menittebea rıdvanehu subules selami ve yuhricuhum minez zulumati ilen nuri bi iznihı ve yehdıhim ila sıratım mustekıym
17 Le kad keferallezıne kalu innellahe huvel mesıhunu meryem kul fe mey yemliku minellahi şey'en in erade ey yuhlikel misıhabne meryeme ve ummehu ve men fil erdı cemıa ve lillahi mulkus semavati vel erdı ve ma beynehuma yahluku ma yeşa' vallahu ala kulli şey'in kadır
18 Ve kaleltil yehudu ven nesara nahnu ebnaullahi ve ehıbbauh kul fe lime yuazzibukum bi zunubikum bel entum beşerum mimmen halak yağfiru li mey yeşau ve yuazzibu mey yeşa' ve lillahi mulkus semavati vel erdı ve ma beynehuma ve ileyhil mesıyr
19 Ya ehlel kitabi kad caekum rasuluna yubeyyinu lekum ala fetratim miner rusuli en tekulu ma caena mim beşıriv ve la nezırin fe kad caekum beşıruv venezır vallahu ala kulli şey'in kadır
20 Ve iz kale musa li kavmihı ya kavmizkuru nı'metellahi aleykum iz ceale fıkum embiyae ve ceallekum mulukev ve atakum ma lem yu'ti ehadem minel alemın
21 Ya kavmidhulul erdal mukaddesetelletı ketebellahu lekum ve la terteddu ala edbarikum fe tenkalibu hasirın
22 Kalu ya musa inne fıha kavmen cebbarıne ve inna len nedhuleha hatta yahrucu minha fe iy yahrucu minha fe inna dahılun
23 Kale raculani minellezıne yehafune en'amellahu aleyhimedhulu aleyhimul bab fe iza dehaltumuhu fe innekum ğalibune ve alellahi fe tevekkelu in kuntum mu'minın
24 Kalu ya musa inna len nedhuleha ebedem ma damu fıha fezheb ente ve rabbuke fe katila inna hahuna kaıdun
25 Kale rabbi innı la emliku illa nefsı ve ehıy fefruk beynena ve beynel kavmil fasikıyn
26 Kale fe inneha muharrametun aleyhim erbeıyne seneh yetıhune fil erdı fe la te'se alel kavmil fasikıyn
27 Vetlu aleyhim nebeebney ademe bil hakk iz karraba kurbanen fe tukubbile min ehadihima ve lem yutekabbel minel ahar kale le aktulennek kale innema yetekabbelul lahu minel muttekıyn
28 Leim besatte ileyye yedeke li taktulenı ma ene bi basitıy yediye ileyke li aktulek innı ehafullahe rabbel alemın
29 İnnı urıdu en tebue bi ismı ve ismike fe tekune min ashabin nar ve zalike cezauz zalimın
30 Fe tavveat lehu nefsuhu katle ehıyhi fe katelehu fe asbeha minel hasirın

Üst Alt