Son Konu

MasterChef yarışmasında gerginlik Somer Şef, tartışan yarışmacıları sert bir dille uyarı yaptı!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
masterchef_yarismasinda_gerginlik_somer_sef_tartisan_yarismacilari_sert_bir_dille_uyari_yapti_1597128123_8884.jpg

Masterchef Türkiye 2020 yarışmasında dün yayınlanan bölümünde ikinci eleme turuna başlayan MasterChef 2020'de Kayhan ve Eray arasında gerginlik yaşandı. Kayhan yere düşürdüğü blenderi tekrar rafa koyunca Eray'dan uyarı geldi. Kayhan, "Tribünlere oynuyorsun" diyerek Eray'a tepki gösterirken, araya Somer Sivrioğlu girdi.
HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN
TV8 ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen MasterChef Türkiye, dün akşam final turunun ikinci etabı başladı. MasterChef'te final turuna kalan 14 yarışmacıdan 8'i ana kadroya girmeye hak kazanmak için kıyasıya yarışacak. Dün akşam yayınlanan bölümünde kritik eleme turunda iddialı yarışmacılar Eray Aksungur ile Kayhan Özekin arasında tartışma yaşandı.

MasterChef yarışmacısı Kayhan yemek yapmak için kullandığı blenderı yere düşürmesinin ardından tekrar rafa koydu. Eray ise Kayhan'ı "Onu oraya koyma yere düştü ve kirlendi" diyerek uyarıda bulundu. Diğer yarışmacılara da seslenen Eray, blenderı kaldırdı ve kimsenin kullanmamasını istedi. Yarışmadaki ilginç tavırlarıyla dikkat çeken Kayhan ise Eray'a "Hadi abi ya. Yemeğe mi sokuyorsun sanki bunu? Tribünlere oynuyor" sözleriyle tepki gösterdi.

9d05y_1597127481_8454.jpg

İkili arasındaki sözlü tartışmayı önlemek için devreye giren Somer Sivrioğlu, yarışmacıları yanına çağırarak, "Yere düşen şeyi neden yukarı koyuyorsun? Bir de Eray seni uyardığında 'Şov yapma' diyorsun. Şovun kimin yaptığı çok açık ortada" sözleriyle Kayhan'ı uyardı.Somer Şef'ten uyarı alan Kayhan ise Eray'a "Hadi 'Evet'i aldın" dedi. Eray ise "Sen şu kapıdan çıkarken ben sana güleceğim" yanıtını verdi.

5IXWz_1597127508_3976.jpg

Masterchef Türkiye yarışmasında 1 haftadır devam eden elemelerde final turuna 28 kişi kalmış ve 14 kişilik 2 gruplara ayrılmıştı. İlk 8 kişilik gruba dahil olan isimler Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit ve Sedat Tuncer Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Dün akşam yayınlanan bölümde ilk 8'in son 2 kişisi belli oldu.

Tl5cI_1597041166_7309.jpg

MasterChef final turunda kalan son 8 yarışmacı, ana kadroya girebilmek için şeflerin istediği elbasan tava yemeğini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Finale 3 isim Didem, Emel ve Esra'nın kaldı. Finale kalan en iyi tabağı yapan yarışmacıyı şefler açıkladı. Rakiplerine göre en iyi elbistan tavayı yapan Esra Tokelli MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu.

cMKYt_1597041214_5389.jpg

Diğer turda kalan yarışmacılardan süt ve şekerin ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Verilen süre sonunda ünlü şefler, yarışmacıların yaptıkları tatlıların tadına baktılar. MasterChef jürisi, oy birliği ile ana kadroya seçilen ilk grubun 8. son yarışmacısı olarak Furkan Yalçın'ı seçtiklerini söylediler.

LmKaY_1597041253_8494.jpg

MasterChef Türkiye'de iki kişinin ana kadroya seçilmesi ardından geriye kalan altı yarışmacı, MasterChef'e veda etmek zorunda kaldı. MasterChef Türkiye'ye veda eden isimler, Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

n4dfD_1597041292_5826.jpg

SufFo_1597041308_278.jpg

Kng8N_1597041324_0291.jpg

MASTERCHEF TÜRKİYE 21.BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Tv 8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yarışması yayınlanan son bölümünde oynanan düelloda elenen Kerim Efecioğlu için verilen karar herkesi şaşırttı. Yarışmacılar bir üst tura çıkmak için aralarında 3'lü düello oynandı. Yarışmaya Ankara'dan katılan ve seyyar satıcılık yapan Efecioğlu 3'lü düellolarda yapması gereken performansı yapamayarak jüriler tarafından elendi. 

yZ1Wc_1596003408_4519.jpg

Elenen yarışmacı Kerim Efecioğlu'nun ardından yarışmada daha önce hiç olmayan bir ilk gerçekleşti. Efecioğlu'na Mehmet Yalçınkaya Masterchef önlüğünü verdi.Bütün şeflerin masterchef önlüğünü imzalayıp yarışmacıya verdiği önlük yarışmada bir ilk oldu. Ankara'da seyyar köftecilik yapan Efecioğlu'nu ziyaret edeceklerini ve yaptığı işi çok beğendiklerini söylediler.

7NN8i_1596003423_3097.jpg

Masterchef 2020 yarışması geçtiğimiz hafta yeniz sezonuyla yayın hayatına girdi. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya,  ve Danilo Zanna'nın jüri koltuğunda oturduğu yarışma 3'lü düellolar devam başladı. Dün yayınlanan bölümde 3'lü düellolarda yarışan Mohammad Ayad, Ayyüce Kamit ve Halit Karaman düelloya çıktı.

ZIE2P_1595668447_4392.jpg

Ünlü şeflerin 40 dakika verdiği Fransız çorbasına diskalifiye şoku yaşandı. Mohammad isimli yarışmacı tadım kaşığını ağzına sokup sonra tekrar tencereye koydu.

4DI37_1595668473_2375.jpg

Yaptığı hatayı farketmeyen Mohammed'in yanına Şef Mehmet Yalçınkaya, gelerek önce tabaktaki yemeği tencereye geri döktü. Ardından ise ,"Tadım yapamıyoruz. 4 sefer görüntülere baktık. Tadım kaşığıyla çift tadım yaptın. Buradan gidebilirsin" diyerek Mohammed Ayad'ı, MasterChef Türkiye'den diskalifiye etti.

vZQkB_1595668486_1404.jpg

Tv8 ekranlarında yayınlanan Masterchef 2020 yemek yarışması dün yayınlanan 3.bölümüyle ekranlara geldi. Acun Ilıcalının aniden stüdyoyaya gelmesiyle ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu büyük şaşkınlık yaşadı. Ünlü şefler, yarışmacı Deniz Aktuğ'un yaptığı yemeği tadarken içeri gelen Acun Ilıcalı da yemeğin tadına baktı.

NJYsk_1595227219_1999.jpg

Acun Ilıcalı, "Kanalda toplantıydım. 'Miami'den yarışmacı var' dediler apar topar buraya geldim" dedi. Ilıcalı'nın şeflerle el sıkışmaması ve dirsek vurarak selamlaşması da dikkat çekti. 

9pqIr_1595227242_2706.jpg

Acun Ilıcalı, Avustralya'da yaşayan Somer Sivrioğlu'nun Türkiye'ye dönmekte yaşadığı zorluğa da dikkat çekerek, "Senin yerine de İrem Kanan'ı koyacaktık. Jokerlikte son boyut olacaktı" diye espri yaptı. 

uqmol_1595227260_5183.jpg

Acun Ilıcalı daha sonra ise yarışmacı Aktuğ'un yaptığı yemeklerin tadına baktı. Miami'de yaşayan ve restoran işleten Deniz Aktuğ'un midyeli yemeğini ve yanında hazırladığı ekmeği çok beğenen Ilıcalı, "Bunu yapanın güzel şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Risk almış ve riski alanları severim. Ekmek muhteşem olmuş" dedi. Ancak şeflerden Mehmet Yalçınkaya, "Senden daha iyileri var. Seni düellolarda görmek istemiyorum" sözleriyle olumsuz oy kullandı. 

qpejh_1595227277_4223.jpg

Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın 'evet' demesiyle yarışmacı Deniz Aktuğ bir üst tura çıktı. Ilıcalı, Deniz'in suşi şefi olan Kolombiyalı eşini de programa davet ederek, "Eşini üçlü düelloya getir. Suşi yapsın. Eğer beğenirsen onu götürürüz" dedi.

Üst Alt