Son Konu

MasterChef'te kim elendi? MasterChef 2 Aralık elenen kim?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
masterchefte_kim_elendi_masterchef_2_aralik_elenen_kim_1641194305_6114.jpg

MasterChef Türkiye'nin 2 Ocak Pazar akşamı yayınlanan yeni kısmında eleme heyecanı yaşandı. Finale gerçek adım adım gidilirken son sefer eleme potasına gidilen müsabakada, bu hafta eleme adayı olan Burcu, Hasan ve Tahsin tezgah başına geçerek şeflerin istedikleri yemekleri en güzel halde yapmaya çalıştı...

Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın heyet olduğu MasterChef Türkiye’nin son kısmında elenen yarışmacı belirli oldu. Finale adım adım gidilen MasterChef'te haftanın eleme adayları Burcu, Hasan ve Tahsin yarışa devam edebilmek için iki başka çeşitte tezgah başına geçti. Şeflerin oylamasında ise en düşük puanı alan yarışmacı MasterChef Türkiye 2021'e veda etti.

MasterChef Türkiye'de bu hafta elemeye kalan Burcu, Tahsin ve Hasan eleme gecesinde karşı karşıya geldi. Yarışmacılar şeflerin verdiği tabakları en güzel formda yapmak ve elenmemek için büyük çaba verdi.

MasterChef Türkiye'de bu hafta elemeye kalan Burcu, Tahsin ve Hasan eleme gecesinde karşı karşıya geldi. Yarışmacılar şeflerin verdiği tabakları en uygun biçimde yapmak ve elenmemek için büyük uğraş verdi.

Yarışın birinci etabında yarışmacılar, şeflerin verdiği ana eser olan kestaneyi kullanarak tabaklar çıkarmaya çalıştı. Birinci etap sonunda şefler tadım yaptı ve performansa nazaran yarışmacıları puanladı. MasterChef eleme gecesindeki birinci tıpta Tahsin 23, Hasan 22 ve Burcu ise 10 puan topladı.

MasterChef eleme gecesindeki ikinci çeşitte ise yarışmacılardan Somer Sivrioğlu'nun tanımıyla uskumru dolması yapmaları istendi.

Verilen müddet sonunda ünlü şefler, yarışmacıların yemeklerini tadarak puanlarını verdi. İki cinste da şeflerden en yüksek puanı alan isim Tahsin oldu. Toplamda 45 puana ulaşan Tahsin, MasterChef'te birinci 5 yarışmacı ortasına girmeyi başardı.

YARIŞA VEDA EDEN İSİM KİM OLDU?

Şeflerin oylamaları sonucunda Burcu toplamda 27, Hasan ise 36 puan aldı. Böylelikle MasterChef Türkiye'den elenen son yarışmacı Burcu Önal oldu.

Şeflerin elendiğini açıklamasından sonra veda konuşması yapan Burcu duygusal anlar yaşadı. MasterChef'ten elenen Burcu veda anında gözyaşlarını tutamadı.

"PSİKOLOJİK MESELELER YAŞADIM"

Burcu, şunları tabir etti:

"Buraya şampiyon olmak için geldim lakin en büyük gayem pijamayla meskenden çıkan Burcu'nun olduğunu göstermekti. Gerektiği vakit 32 saat çalıştım, uyumadan eğitimleri aldım. Babamın ya da ailemin bana sunup geride bıraktığı her şeyi o meskenden çıkarken yemin etmiştim. Burada kaybetmiş olabilirim ancak hayat bana her vakit kazandığımı gösteriyor. Hakikaten burada çok ruhsal meseleler yaşadım. Ben meskenden çıktığımda 16 yaşımdan beri çabayı veriyorum. Size çok teşekkür ediyorum."

Üst Alt