Son Konu

Masumiyet Setinde Şoke Olay! Deniz Çakır Hakkında Suç Duyurusu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-518e9acf8f9b4293163524561984cdbaf197048d.jpg

Masumiyet dizisi setinde şoke eden olay yaşandı. Masumiyet dizisinde kostüm asistanı olarak çalışan Çağatay Görgen Deniz Çakır hakkında hata duyurusunda bulundu.

Hata duyurusu dilekçesinde Çağatay Görgen’in yıllardır setlerde kostüm asistanı olarak çalıştığı ve misyonu sürecinde hiçbir iş arkadaşı polemik yaşamadan mesleğini icra ettiği anlatıldı. Dilekçede set çalışanlarının maruz kaldıkları baskılar ve uzun süren çalışma saatlerinin pandemi devrinde giderek zorlaştığı belirtilirken, Görgen’in baskı ve hakaretlere maruz kaldığı öne sürüldü.

"Sebepsiz yere gerginlik oluştu"

Deniz Çakır’ın ‘Masumiyet’ dizisinde başrol oyuncusu olduğu belirtilen kabahat duyurusu dilekçesinde de “Çakır’ın kaprisli tutumları insanlara karşı hakarete varmış, işlerini icra edemeyecek duruma getirmiştir. 6 Mart 2021 günü Çağatay Görgen, Gizem Ergün isimli oyuncunun kıyafetine yönelik bir karışıklığı gidermek için öbür kostüm asistanı ile görüşmeye başladığı esnada, Deniz Çakır olaya dahil olarak Görgen’e bağırmış ve ‘Ne biçim iş yapıyorsunuz, birinci kez mı çalışıyorsunuz’ üzere kaba sözler kullanarak sebepsiz yere gerginlik oluşturmuştur" sözleri kullanıldı.

"Küfür etti"

Dilekçede şikayetçi Çağatay Görgen’in “Aranan makûs bulduk öteki asistan getiriyor, neden bağırıyorsunuz" demesi üzerine oyuncu Çakır’ın bağırarak seti terk ettiği belirtildi. Olaydan sonra Çakır ile Görgen’in asansörde karşılaştığı ve yanlarında reji asistanı varken Çakır’ın Görgen’e hakaret ettiği tez edildi. Hakaret tezinden sonra Çakır’ın 20 dakika boyunca setten ayrıldığı, geri dönüp makyaj kısmına geçtiği dilekçede kaydedilirken Çakır’ın on şahıstan fazla set çalışanının olduğu yerde kostüm asistanı Görgen hakkında küfür ettiği öne sürüldü.

"Saatlerce ağladı"

Görgen’in Çakır’a “Deniz Hanım olayın sizinle bir alakası yok. Bir karışıklık olmuştu çözdük, neden hakaret ediyorsunuz formunda soru sorması üzerine Deniz Çakır’ın “Bunun burada ne işi var, alın şunu gözümün önünden. İşi bilmiyorsunuz, biz burada olduğu sürece ben sete çıkmam, çıksın gitsin gözümün önünden formunda tabirler kullandığı belirtildi.

Görgen’in de bunun üzerine seti terk ederek karavanda saatlerce ağladığı kaydedildi.

"Neyse para cezası veririm"

Dilekçede oyuncu Çakır’ın set amirinin yanına giderek “Onu görürsem, kıyameti kopartırım. Neyse parası cezası ben veririm o gitsin" halinde beyanda bulunduğu, set amirinin de Güngör’e istifa dilekçesi hazırlayarak imzalamasını istediği öne sürüldü. Çağatay Görgen’in de yaşadığı utanç ve keder sebebiyle istifa dilekçesini okumadan imzaladığı vurgulandı. Deniz Çakır hakkında “Basit hakaret" hatasından dava açılması istendi.

"Özür bekliyoruz"

Cürüm duyurusunun akabinde basın mensuplarına açıklama yapan Çağatay Görgen, “Masumiyet dizisinde kostüm asistanı olarak misyon yapıyordum. Deniz Çakır, kendisiyle alakalı olmayan diğer bir oyuncuyla alakalı olan mevzuyla ilgili bana karşı tüm takımın önünde hakaret ve küfür etti. Bundan ötürü işimden istifa ettim kendisiyle çalışmaya devam etmek istemediğim için. Tüm takımın önünde beni rencide ettiği için, küfürlü birtakım sözler kullandığı için kendisi hakkında cürüm duyurusunda bulundum. Bu dalda ne yazık ki bu biçim şeyler çok yaşanıyor. Ve ben yıllardır bu kesimin içindeyim. Hiçbir oyuncuyla, hiçbir grup arkadaşımla ve üretimle bu derece karşı karşıya gelmedim. Kendisiyle gelmezdim lakin neden olduğunu bilmediğim bir formda birden, ani çıkışlarıyla bana karşı hakaret, küfür içeren ve rencide edici sözlerde bulundu. Ben de kendisi hakkında hata duyurusunda bulundum" sözlerini kullandı.

Görgen’in avukatı Kâfi Yıldız Dalkılıç ise “Müvekkilim hiç hak etmediği bir biçimde maalesef sinkaf içerikli küfür ve hakaretlere maruz kalmıştır. Müvekkilim bir set işçisi, ne yazık ki pandemi devrinde de güç şartlarda çalışıyorlar. Deniz Çakır hakkında savcılığa hata duyurusunda bulunduk. ‘Hakaret’ hatalarında evrak uzlaştırmaya gidiyor. Biz uzlaştırma etabında da Deniz Çakır’dan şahsen basın yoluyla özür bekliyoruz. Maalesef Deniz Çakır yaptığı hakaretlerin ardında, yani rastgele bir pişmanlık ibaresi göstermemiş. Müvekkilim bu durumdan ötürü çok mağdur, kendisinden özür bekliyoruz. Özür dilerse fakat uzlaşma sürecimiz olacak. Mevzu şu anda yasal mercilerde" sözlerini kullandı.

Üst Alt