Son Konu

Mevlananın hoşgoru ile ilgili sozleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
mevlananın hoşgoru ile ilgili sozleri
mevlananın hoşgoru hakkında sozleri
mevlananın hoşgoru sozleri
Hoşgoru ile ilgili sozler

imagesmevlananinhosgoruileilgilisozleri5ad9afa265453

Gel, gel, ne olursan ol yine gel İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel Bizim dergahımız, umitsizlik dergahı değildir Yuz kere tovbeni bozmuş olsan da yine gel

Sevgide guneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları ortmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, ofkede olu gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi gorun, ya gorunduğun gibi ol

Nice insanlar gordum, uzerinde elbisesi yok Nice elbiseler gordum, icinde insan yok

Her gun bir yerden bir yere gocmek ne iyi Her gun bir yere konmak ne guzel Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş Dunle beraber gitti cancağızım, ne kadar soz varsa dune ait Şimdi yeni şeyler soylemek lazım

Olumumuzden sonra mezarımızı yerde aramayınız! Bizim mezarımız ariflerin gonullerindedir

Hz Mevlana der: Beni benden alan gozlerin nerde Yurdumu saran ciceklerin nerde Onca memleketler gezdim Beni ahirete goturen yolun nerde Hz Mevlana soyler herkes onu dinler İşte derler: Gozlerimizi acan cicek burda

Aslında bu guzel eserleri her gun kapıdan cıkmadan once okumak lazım ki dunyada artık iyi şeyler olsun kotulukler cirkinlikler kalksındua edelim hepberaber İnşaAllah

imagesmevlananinhosgoruileilgilisozleri5ad9afa36efae

Üst Alt