Son Konu

Milföy Tadında Buzluk Böreği (Pratik Beğenme Garantili)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Milföy Tadında Buzluk Böreği (Pratik Beğenme Garantili) Tarifi İçin Malzemeler

**6 adet yufka
**Yarım su bardağı süt
**2 yumurta sarısı
**250 gr tereyağı (veya teremyağ)

İç harcı için;

**Lor
**Maydanoz
**Yumurta beyazı

Üzeri için;

*Yumurta sarısı

Milföy Tadında Buzluk Böreği (Pratik Beğenme Garantili) Tarifi Yapılışı Çalışan bir bayan olarak pratik tarifler favorimdir Buzluğa pişmeden atılan, hazırlanışı kolay ve beğenme garantili bu tarif ise en güzelidir Çat kapı gelen misafire ne çıkarıcam korkusunu unutturan, onları yüz akıyla ağırlamamı sağlayan tariftir Bir arkadaşımda tadına bakmıştım ve beğenmiştim Üzerinde bir kaç oynamayla bu hale getirdim
Gelelim beğenme garantili pratik tarifime
Terem yağ veya tereyağını eritelim Üzerine süt, yumurta sarısını döküp güzelce çırpalım
Lor peyniri, maydanoz, tuz ve yumurtanın beyazlarını karıştırarak iç harcımızı hazırlayalım
3 yufka ile ilk börekleri hazırlayalım İlk kat yufkayı serelim Üzerine karışımdan bolca sürelim 2 Kat yufkayı serelim Üzerine karışımdan bolca sürelim Son kat yufkayıda serelim Üzerine *karışımdan bolca sürelim Yufkanın kenarlarını ortaya doğru katlayalım Son kez karışımdan sürelim Lorlu iç harcı resimdeki gibi ortaya yakın bolca koyalım Köşeleri ortada birleştirelim Hazırladığımız böreği 8 parçaya bölelim
Aynı işlemi diğer 3yufka içinde tekrarlayalım Börekleri buzluğa atalım Börekleri kullanmadan önce çıkarıp eritmeden yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizelim Üzerine yumurta sarısı sürelim 170 derecede ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirelim
Puf puf böreğimiz hazır afiyet olsun

Üst Alt